1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający cały tydzień modlitw w tej intencji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” diakonowi WSD w Tarnowie Sylwestrowi Mroczkowi za wygłoszone piękne słowo Boże. Dziękujemy także za składkę na tacę  przeznaczoną na WSD w Tarnowie.
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa majowe.
  3. Jutro przeżywamy 102 rocznicę rozpoczęcia objawień Fatimskich. Po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym będzie można obejrzeć przygotowane przez dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej” piękne misterium przypominające nam historię tych objawień. Uwieńczeniem będzie ucałowanie relikwii św. dzieci Fatimskich Franciszka i Hiacynty. Gorąco zachęcamy do licznego udziału.
  4. We środę z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1715 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
  5. W sobotę także od godziny 1715 - różaniec prowadzony przez dzieci z przedszkola w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta i nabożeństwo majowe. W ten dzień przypada również 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II, na zakończenie ucałujemy jego święte relekwie.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 1100 – Msza Święta dla dzieci.
  7. Dzisiaj – odpust w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie, suma o godzinie 1130, a od jutra – początek tygodniowego odpustu w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej również w Tarnowie. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Nasza parafia jest zaproszona na ten odpust w piątek na godzinę 1830.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Czy wszystko się spełniło?” – czy wszystkie zapowiedzi zawarte w tajemnicach fatimskich się wypełniły? „Terminarz Breżniewa” – co robił sowiecki przywódca w dniu zamachu na papieża Jana Pawła II ?
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Król Grażyna, Żołądź Jolanta, Okarma Anna, Stono Ewelina i Ważny Grzegorz.

INTENCJE MSZALNE – 13.V. – 19.V.2019 r.

1. O zdrowie, bł. Jezusa Miłosiernego, opiekę Matki Bożej Bolesnej i zachowanie od wszelkich kataklizmów dla członkiń róży Janiny Chrzanowskiej i ich rodzin.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr róży Teresy Łakoma i ich rodzin.
  3. + Krystyna i Edward Wardzała w rocznicę śmierci Edwarda od kolegi z żoną.
  4. + Alojza Witek od domu pogrzebowego „Salwation” (poza parafią).

1. + Rozalia i Stefan Ciochoń w 20 rocznicę śmierci Stefana.
  2. + Krzysztof Okulski w 19 rocznicę śmierci.
  3. + Łukasz Gasiciel od rodziny Ciapałów (poza parafią).

1. + Bronisława i Zdzisław Filipowscy w 2 rocznicę śmierci Zdzisława.
  2. + Agnieszka, Józef i Ryszard Kapustka.
  3. + Zofia Zając w dniu imienin.
  4. + Alojza Witek od zakładu „Raben” (poza parafią).

1. + Stanisław Łakoma od rodziny Gębica.
  2. + Alfreda Partyka od rodziny Piekielniaków.
  3. + Michalina Stelmach od Zbigniewa Kawalec z żoną i dziećmi (poza parafią).

PIĄTEK:

1. + Edward Nowak w 15 rocznicę śmierci.
  2. + Józef Kawalec od rodziny Humiennych.
  3. + Józef Kawalec od rodziny Wapienników (poza parafią).

1. + Anna i Zygmunt Ziobroń i zmarli rodzice od chrześnicy.
  2. + Ludwika i Franciszek Nytko w 35 rocznicę śmierci Ludwiki.
  3. + Alojza Witek od rodziny Koziołów i Tokarzyków (poza parafią).

V NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Benedykta Żmudy i ich rodzin.
  2. + Stanisław Partyka z okazji imienin od córek Renaty i Marty z rodzinami.
  3. + Mariusz Partyka w 22 rocznicę śmierci od sióstr Renaty i Marty z rodzinami.

1. + Zofia Nawrocka z okazji imienin i w 11 rocznicę śmierci.
  2. + Janina i Kazimierz Szywała w 17 rocznicę śmierci Kazimierza.
  3. + Władysław Nosal od chrześnicy Marii (poza parafią).

• + Stefania i Tadeusz Stach w 7 rocznicę śmierci Stefanii od rodziny.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Józefy Brożek.