1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, a przede wszystkim rodzinom z Okręglika, które przygotowały piękne ołtarze, strażakom za dopilnowanie porządku na drodze i asyście podczas procesji, noszącym obrazy, feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu kościelnemu, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza.
  2. W nadchodzącym tygodniu w trwającej oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie Msze Świętepołączone z procesją wokół kościoła będą odprawione o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. We czwartekna zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy wraz ze swoimi małymi pociechami do udziału w tym nabożeństwie.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa . W tym dniu przypada ustanowiony przez papieża Jana Pawła IIŚwiatowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święta - rano o godzinie 630, natomiast wieczoremgodzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1740 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana JezusaMsza Święta.
  5. W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP . Msza Święta – rano o godzinie 630.
  6. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowej Jastrząbce oraz św. Alberta Chmielowskiego w Brniu, sumy o godzinie 1100.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. „Dzieci więźniów u papieża Franciszka”, „Zeznania rewolucjonisty” – na temat męczeńskiej śmierci o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego; „Noce i dnie” – o 12 kościołach nad Wisłą, gdzie trwa nieprzerwanie adoracja Najświętszego Sakramentu; „Każdy chce być dobry” – o VIII Edycji programu „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia” – wypowiadają się uczennice naszego Gimnazjum, które zajęły II drugie miejsce na szczeblu diecezjalnym.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Nytko Karolina, Mechla Bożena, Ciapraga Bernadetta, Oślizło Dorota i Kuta Marta.

INTENCJEMSZALNE – 8.VI. – 14.VI. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść oraz   o bł. Boże dla rodzin wykonujących II ołtarz na Boże Ciało.

2. O powrót do zdrowia i bł. Boże dla całej rodziny.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz, gradobicia, ognia i innych nieszczęść oraz o potrzebne łaski dla mieszkańców od rodziny  Chrzanowskich do drogi cmentarnej po obu stronach.

2. O zdrowie i bł. Boże dla członkiń róży Heleny Szczurek i ich rodzin.

3. + Grażyna Starzec od koleżanek i kolegów z Zespołu  Szkół  w Zaczarniu.

ŚRODA: - Wspomnienie bł. Bogumiła , biskupa.

1. + Maria i Stanisław Masło w 100 rocznicę urodzin i 15 rocznicę śmierci Stanisława.

2. + Józefa Wapiennik w 30 dzień po śmierci od męża Józefa.

3. + Zbigniew Nytko od właścicieli sklepu „Ochał”.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść oraz  o bł. Boże dla mieszkańców Podlesia.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść oraz  o bł. Boże dla rodzin wykonujących I ołtarz na Boże Ciało.

3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże dla Dagmary z okazji  imienin.

PIĄTEK: - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa .

1. + Zbigniew Nytko od rodziny Kobyłeckich.

2. + Robert Sobczyk od siostry Anny z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Eugeniusza w 92 rocznicę urodzin  oraz za zmarłą Julię Szostak w 21 rocznicę śmierci.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w rodzinie Agaty i Wojciecha.

SOBOTA: - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP .

1. + Genowefa Kuta.

2. + Zbigniew Nytko od Wiesława i Urszuli Dulian.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę Bożą dla pewnej osoby w dniu imienin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Lucyny i Krzysztofa w 25 rocznicę ślubu oraz opiekę Bożą dla całej rodziny od dzieci i wnuczki.

1. + Edward Pytel w 23 rocznicę śmierci.

2. + Bronisław Paprocki w 4 rocznicę śmierci.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść orazo bł. Boże dla rodzin wykonujących IV ołtarz na Boże Ciało.

2. O zdrowie, bł. Boże dla braci z róży Ryszarda Kuty.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł.  dla Kazimiery i Antoniego w 40 rocznicę ślubu.