1. Jutro – II dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 1000 i 1800. Ponadto o godzinie 1400 w kościele pogrzeb śp. Marii Pałach.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. we wtorek – rano o godzinie 630,
    2. we środę – o godzinie 1800, potem Nowenna do MBNP,
    3. we czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja w ciszy, 1740 - Koronka do Bożego Miłosierdzia, ofiarowana w intencji kapłanów i o nowe powołania, a o godzinie 1800 – Msza Święta,
    4. w piątek – także Msza Święta o godzinie 1800, wcześniej od godziny 1715 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii. Natomiast o godzinie 2100 – odbędzie się czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież naszej parafii.
    5. W sobotę od godziny 1715 - różaniec prowadzony przez dzieci z przedszkola w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta. Po niej na plebani – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  4. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii neoprezbitera ks. Sylwestra Mroczka, który odprawi o godzinie 1100 Mszę Świętą prymicyjną i wygłosi kazania.
  5. Również w przyszłą niedzielę o godzinie 1100 – Msza Święta dla dzieci.
  6. We środę o godzinie 1700 – spotkanie aspirantów (kandydatów na nowych ministrantów), a po Mszy Świętej (około godz. 1900) – spotkanie wszystkich dzieci, opiekunów udających się do Łagiewnik i do Zatoru.
  7. W dalszym ciągu zachęcamy do organizowanej przez Caritas Parafialną organizuje pielgrzymki do Wał – Rudy i Zabawy, miejsc związanych z życiem i śmiercią bł. Karoliny Kózka. Pielgrzymka odbędzie się w przyszły wtorek 18 czerwca. Zapisy u pań z Caritasu i w zakrystii.
  8. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona płytka CD pt. „Musicie być wierni” z I pielgrzymki papieża Jana Pawła II do naszej Ojczyzny z sprzed 40 laty. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Kobieta król” – o św. Jadwidze, której 620 rocznicę śmierci w tym roku obchodzimy; „Gotowi na klęskę? – czy jesteśmy w stanie przygotować się na niebezpieczeństwa żywiołowe i z nimi skutecznie walczyć?
  9. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się także czasopismo dla dzieci: „Promyczek dobra; w środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, również niespodzianka – balonik.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Starzec Ewa, Mostek Maria, Kozioł Anna, Okulska Joanna, Warchałowska Anna.

INTENCJE MSZALNE – 10.VI. – 16.VI.2019 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto NMP Matki Kościoła.

1. + Władysława Marek od Franciszka Chłopek z rodziną.
  2. + Stanisław Łakoma od rodzin Taraszka i Świątek.

• O szczęśliwe zbiory, dobrą pogodę, zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Elżbiety Jeż.

1. + Janina Masło w 7 dzień po śmierci od syna Daniela z żoną i wnukami.
  2. + Alojza Witek od wnuka Mateusza z rodziną (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie św. Barnaby.

1. + Stanisław Łakoma od Józefa Pinas z rodziną.
  2. + Władysław Nosal od sąsiadów Marii i Antoniego Stano.
  3. + Władysław Nosal od córki Stanisławy z mężem (poza parafią).

ŚRODA: - Wspomnienie bł. Romana Sitki i towarzyszy.

1. + Julia, Eugeniusz i Stanisław Szostak w 25 rocznicę śmierci Julii.
  2. + Bronisław i Janina Nytko w rocznicę śmierci Janiny.
  3. + Alojza Witek od wnuczki Patrycji z mężem Piotrem (poza parafią).

CZWARTEK: - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

1. + Maria Pałach w 7 dzień po śmierci od rodziny.
  2. + Genowefa Kuta.
  3. + Matylda Stelmach od rodziny Kawalców (poza parafią).

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Michała Kozala.

1. + Alfreda Partyka od rodziny Bochenek i Żuławińskich.
  2. + Julia i Franciszek Kapustka.
  3. + Alojza Witek od wnuczki Agnieszki z mężem (poza parafią).

1. + Władysława Marek od syna Sławomira z żoną i dziećmi.
  2. + Łukasz Gasiciel od sąsiadów Katarzyny Marszałek z rodziną.
  3. + Łukasz Gasiciel od kuzynki Moniki z rodziną (poza parafią).

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ:

1. + Stefania i Kazimierz Marszałek w 4 rocznicę śmierci Stefanii.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kazimiery i Antoniego w rocznicę ślubu.

1. + Eugeniusz Pytel w 27 rocznicę śmierci.
  2. + Janina i Bronisław Nytko.

1. Z podziękowaniem za dar Chrystusowego kapłaństwa, z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla prymicjanta ks. Sylwestra.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny w dniu urodzin.
  3. + Alfreda Partyka od rodziny Klichów.
  4. + Władysław Nosal od syna Franciszka z żoną Martą (poza parafią).

• + Stanisława Sieczkowska od swatów Alicji i Stanisława Chochorowskich.

Przez cały tydzień będą Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego Stanisława Partykę.