1. We środę popielcową rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte połączone z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godzinie 7.00, 10.00 i 17.00. Pól godziny przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne Diecezji Tarnowskiej.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą w poniedziałek, wtorek i czwartek o godzinie 6.30.
 3. piątek – od godziny 16.40 – koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 – Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta.
 4. Natomiast w sobotę – od godziny 16.15 – różaniec prowadzony przez dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. Matki Teresy z Kalkuty.
 5. przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte do południa będą o zwykłej porze tj. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00 (po tej Mszy Świętej – Droga Krzyżowa), natomiast po południu o godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nichostatnia Msza Święta. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Jan Lorek.
 6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
 7. Od dzisiaj w całym kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji, a w sposób szczególny na środowej nowennie i piątkowej Drodze Krzyżowej.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone w kopertach, a przeznaczone na prace prowadzone w kościele.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Do postu gotowi” – o duchowym przygotowaniu do rozpoczynającego się Wielkiego Postu; „Europie brakuje rozsądku” – wywiad z ks. biskupem Henrykiem Hozerem o konieczności budzenia ludzkich sumień; „Męczennicy z Pariacoto” – o dwóch wkrótce nowych błogosławionych polskich męczennikach, w tym pochodzącym z Zawady k. Tarnowa o. Zbigniewie Strzałkowskim; „Konwencja nie walczy z przemocą” – o tragicznych skutkach ratyfikowanej przez polskich parlamentarzystów konwencji. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 10.00 są proszone następujące osoby: Prusak Elżbieta, Stach Jolanta, Krzysztofek Ewa, Łakoma Teresa i Bogacz Ewa. Z racji tego, że w okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami, ofiary składane przez sprzątających z danego rejonu będą przeznaczone na przygotowanie wystroju świątyni na czas Triduum Paschalnego.
 11. W parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on dzisiaj o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa”.


INTENCJE MSZALNE - 16.II. – 22.II. 2015 r.


PONIEDZIAŁEK: 
6.30
 1. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Stanisława.
 2. + Tadeusz Zając od Krzysztofa.
WTOREK:
6.30
 1. + Justynka Kuta w 18 rocznicę urodzin od chrzestnej z rodziną.
 2. O powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby.
ŚRODA POPIELCOWA: 
7.00
 1. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w chorobie dla pewnej osoby.
 2. + Andrzej i Antonina Pinas, zmarłe siostry Humilianę i Martę Pinas.
10.00
 • + Justynka Kuta w 18 rocznicę urodzin.
17.00
 • + Maria Maślanka.
CZWARTEK: 
6.30
 1. + Stanisław Płaczek od rodziny Kudła.
 2. + Stanisław Płaczek od rodziny Mondel.
PIĄTEK:
17.00
 1. + Irena Armatys od synów z rodzinami.
 2. + Anna Zając.
 3. + Grażyna Starzec od syna Łukasza z żoną.
SOBOTA:
17.00
 1. + Stanisław Płaczek od rodziny Gębiców.
 2. + Grażyna Starzec od rodziny Maziarczyk.
 3. + Eleonora Kuta w dniu imienin.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:
7.00
 • Z podziękowaniem za łaskę nawiedzenia obrazu „Serca Maryi” z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin od Grelów do granicy Brzozówki.
9.00
 1. Z podziękowaniem za łaskę nawiedzenia obrazu „Serca Maryi” z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin od kapliczki do rodziny Wapienników.
 2. + Agata i Adam Starzec.
11.00
 • + Władysława Leszczyńska w 1 rocznicę śmierci od męża.
16.00
 • W intencji Szymona, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.


Joomla templates by a4joomla