1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i w czwartek – rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek – o godzinie 1800, a po nich: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
    3. w sobotę – obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego W tym dniu w całej Polsce przeżywamy akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. W łączności z tymi wydarzeniami w naszej parafii o godzinie 2000 będzie Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta. Jest to nabożeństwo obowiązkowe dla młodzieży klasy VII i VIII, rozpoczynające ich przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  2. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Od godziny 815 - koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
  3. Także w przyszłą niedzielę - odpust z okazji święta Podwyższenia Krzyża w Tarnowie – Krzyżu, oraz ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej.
  4. We środę odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o 1700. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu.
  5. Także w środę po Mszy Świętej wieczornej w kościele – spotkanie z dziećmi klas III wraz z rodzicami.
  6. W piątek na godzinę 1800, w ramach trwającego Wielkiego Odpustu ku czci Narodzenia NMP do katedry w Tarnowie jest zaproszony cały nasz dekanat Tarnów – Północ, w tym także i nasza parafia. Gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
  7. Na stoliku koło figury św. Antoniego oprócz „Gościa Niedzielnego” jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także specjalny dla nich notesik.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 1100 są proszone następujące osoby: Witek Anna, Kędzior Agnieszka, Masło Józefa, Sowa Karolina, Węc Bogusława, Rogoza Maria, Bałła Dorota.

INTENCJE MSZALNE – 9.IX. – 15.IX.2019 r.

1. + Jan i Zofia Potempa, + Benedykt Zaucha.
  2. + Władysław Nosal od sąsiadki Marii Taraszka.
  3. + Stanisław Gąsior od siostry Wandy z rodziną (poza parafią).

1. + Janina Masło od siostry Elżbiety z mężem.
  2. + Maria Pałach od Barbary Ciochoń.
  3. + Stanisław Gąsior od chrześnika Adama z rodziną (poza parafią)

1. + Maria, Agata i Andrzej Sasak.
  2. W intencji wszystkich pielgrzymów do Odporyszowa i ich rodzin.
  3. + Stanisław Gąsior od siostry Marii z rodziną (poza parafią).

1. + Jan Kuczek od Stanisławy i Tadeusza Stelmach.
  2. + Alojza Witek od wnuczki Natalii z rodziną.
  3. + Alojza Witek od rodziny Trela (poza parafią).

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

1. + Mirosław Starzec w 3 rocznicę śmierci od brata Krzysztofa.
  2. Za całą naszą parafię ( ks. proboszcz w katedrze w Tarnowie).
  3. + Alfreda Partyka od Zofii Madej z rodziną (poza parafią).

SOBOTA: - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Karoliny i Pauliny z okazji imienin.
  2. + Maria Nytko w 30 dzień po śmierci od syna Marka.
  3. + Maria Nytko od rodziny Ziobrów z Chełmka (poza parafią).

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA: - Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

1. + Helena i Władysław Partyka w rocznicę ich śmierci.
  2. O bł. Boże, opiekę Czarnej Madonny dla gospodarzy przyjmujących naszych pielgrzymów do swoich domów w czasie pielgrzymki.
  3. + Matylda Stelmach od syna Józefa z żoną (poza parafią).

1. + Krystyna Wardzała w 15 rocznicę śmierci.
  2. + Jerzy Zaucha od koleżanek i kolegów z klasy.

• W intencji Antoniego, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

• + Stanisław Pinas w 20 rocznicę śmierci.