1. W nadchodzącym tygodniu Msze Świętew naszym kościele będą odprawione poniedziałek, wtorekczwartek i w sobotę rano o godzinie 630.
  2. We środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630jak i wieczorem o godzinie 1800. Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy szczególnie modlić się za naszego ks. profesora Jana, pomagającego nam ks. kanonika Jana z Lisiej Góry i wszystkich solenizantów, polecając ich Bożej opiece, wstawiennictwu Matki Najświętszej oraz orędownictwu patrona św. Jana Chrzciciela. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
  3. W piątek – na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci przedszkolnych, uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz młodzieży Gimnazjum. Wieczorem Msza Święta , a po niej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z odmówieniem  Litanii do Serca Pana Jezusa.
  4. Za tydzień w  niedzielę w naszej parafii będziemy gościć naszego Rodaka, przeżywającego w przyszłym roku „złoty” jubileusz 50 – lecia swojego kapłaństwa  ks. Tadeusza Lubelskiego – Dyrektora Krajowego Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Bliżej ukaże nam treść objawień Matki Bożej przekazanej św. Katarzynie Laboure, historię Cudownego Medalika oraz opowie o działalności Apostolatu Maryjnego w Polsce.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmian tajemnic różańcowych w kościele.
  6. Dzisiaj – odpust ku czci MBNP w Tarnowie – Krzyżu, suma o godzinie 1100.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Polacy upomnieli się o Serce Jezusa” – o 250 rocznicy ustanowienia tego święta; „Jezus przychodzi do gangstera”- o niezwykłych objawieniach Bożych  doświadczanych przez byłego zbrodniarza i bandytę; „Największa plaga” – o blisko 4 mln nienarodzonych dzieci zabijanych każdego roku w Rosji.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Okarma Barbara, Zaucha Lucyna, Porosło Józef, Kuta Sabina, Partyka Jadwiga i Łuszcz Grzegorz.

INTENCJEMSZALNE - 22.VI. – 28.VI. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

2. + Maria Masłowska w 7 dzień po pogrzebie od wnuczki Magdaleny Głowacz z mężem i prawnukami.

WTOREK:

6.30

1. + Stefania Marszałek w 7 dzień po śmierci od córki z mężem.

2. + Zbigniew Nytko od Moniki i Stanisława Libirt z rodziną.

ŚRODA: - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6.30

+ Tadeusz i Janina Łuszcz w dniu imienin Janiny.

18.00

1. W intencji ks. profesora Jana - Z podziękowaniem za 12 lat kapłańskiej posługi, za ostatni rok pracy naukowej  i wychowawczej w WSD w Tarnowie i za ogromną pomoc w pracy duszpasterskiej w naszej parafii,  z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę  Matki Bożej i dalsze potrzebne łaski dla  Solenizanta w dniu imienin.

2. + Janina Łakoma w dniu imienin.

3. + Jan Marszałek, Władysław Stelmach z okazji imienin.

CZWARTEK:

6.30

1. + Zbigniew Nytko od rodziny Chrobaków.

2. + Robert Sobczyk od teściowej i Tadeusza.

PIĄTEK:

8.15

Z podziękowaniem za szczęśliwie przeżyty rok szkolny, z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w czasie wakacji dla Dyrekcji, Nauczycieli i wychowawców oraz dzieci i młodzieży.

18.00

O zdrowie, bł. Boże dla Janiny z okazji imienin.

SOBOTA:

6.30

1. + Władysław Starzec w dniu imienin.

2.  + Augustyn Nytko od kuzyna Aleksandra Marszałek z rodziną.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Władysława Leszczyńska z okazji imienin od męża.

2. + Piotr Kuta w 15 rocznicę śmierci i z okazji imienin.

3. + Józef Wapiennik w 4 rocznicę śmierci.

9.00

1. + Franciszka Wójcik w 30 dzień po śmierci.

2. + Janina Jeż  z okazji imienin.

3. + Piotr Nytko z okazji imienin od całej rodziny.

11.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę Jezusa Miłosiernego i wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej na dalsze wspólne lata życia dla Zofii i Janusza w 30 rocznicę ślubu.

2. + Jan Nowak z okazji imienin od syna z rodziną.

3. + Józef  i Jan Starzec z okazji imienin Jana od córki Alicji.

16.00

+ Jan i Maria Starzyk w 7 rocznicę śmierci Marii.Joomla templates by a4joomla