1. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1800, a po nich Msze Święte.

Ten różaniec poprowadzą;

1. w poniedziałek – dzieci klas III,
  2. we wtorek – członkowie Parafialnego Zespołu Synodalnego,
  3. w środę – klasa V,
  4. we czwartek – róża pani Marii Madej,
  5. w piątek – lektorzy szkoły średniej,

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.

1. Oprócz nabożeństw różańcowych i Mszy Świętych wieczornych przez cały tydzień będą także Msze Święte rano o godzinie 630.
  2. Jutro po nabożeństwie różańcowym podczas Mszy Świętej w wspomnienie Matki Bożej Różańcowej nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom klas III przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii Świętej.
  3. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie uczniów klas VII i VIII przygotowujących się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Po wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć ofiary, które zostaną przekazane na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież.
  5. Również w przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Modlitwa jak z procy” – o ogromnej mocy Różańca świętego; „Bez taryfy ulgowej” – jak siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko. Jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także specjalna gra „O rety”.
  7. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane).
  8. W sobotę odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd spod naszego kościoła o godzinie 730, tam na miejscu o godzinie 1000 wraz z zamówionym przewodnikiem „dróżki” Maryjne, Msza Święta, zwiedzanie klasztoru.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę (ze względu na śluby) o godzinie 800 są proszone następujące osoby: Leszczyńska Dorota, Wielgus Krystyna, Kawa Bożena, Niemczura Agnieszka, Kuzak Agnieszka i Chłopek Katarzyna.

INTENCJE MSZALNE – 7.X. – 13.X.2019 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie NMP Różańcowej.

• + Maria Pałach od syna Janusza Pałach.

1. + Alojza Witek od chrześnicy Marii.
  2. + Julian Potępa od Marioli i Izabeli (poza parafią).

• O szczęśliwy przebieg operacji dla pewnej osoby.

1. + Tadeusz Szczerba w 7 dzień po śmierci od żony i dzieci z rodzinami.
  2. + Maria Nytko od pracowników Tarnowskich Wodociągów (poza parafią).

• + Stanisław Gąsior od Antoniego Mruk i Janiny.

1. + Jan Kuczek od syna Mariusza z rodziną.
  2. + Julian Potępa od koleżanek i kolegów z pracy córki Kingi z Restauracji „Słoneczne Wzgórze” (poza parafią).

• + Alojza Witek od Krzysztofa.

1. + Helena i Bolesław Potempa.
  2. + Maria Nytko od wnuczki Eweliny z mężem (poza parafią).

PIĄTEK:

• + Jan Kuczek od Małgorzaty i Witolda Zając.

1. + Danuta Mordyl od Pawła Ciochoń z rodziną.
  2. + Julian Potępa od pracowników Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” (poza parafią).

• + Maria Pałach od Marii Sitko.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Moniki i Pawła w 10 rocznicę ślubu.
  2. + Maria Nytko od wnuczki Marzeny z mężem i prawnukiem (poza parafią).

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA: - Dzień Papieski.

1. + Edward Partyka w dniu imienin od mamy i brata Krzysztofa.
  2. + Maria i Stanisław Żmuda.
  3. + Julian Potępa od Józefa i Marii Flis z Lisiej Góry (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od nieszczęść z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej dla rodzin z rejonu Podlesia.
  2. O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Renaty w dniu imienin od męża z dziećmi oraz poprawę relacji w rodzinie.

1. + Mieczysław i Janusz Pytel.
  2. + Franciszek i Agata Pytel.

• + Jan i Maria Starzyk w 18 rocznicę śmierci Jana.