1. Przez cały tydzień Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione o godzinie 1700. Tematem rozważań adwentowych będą „Różne oblicza naszej Mamy” (o 18 sanktuariach Maryjnych w Polsce i w naszej diecezji). Ogromnie zachęcamy wszystkich: dzieci przedszkolne i szkolne z lampionami, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. W zakrystii są do zakupu lampiony w cenie 5 zł.
 2. Ponadto codziennie Msze Święte będą także rano o godzinie 630.
 3. W I piątek miesiąca od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640 – koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza Święta, natomiast w I sobotę miesiąca od godziny 1615 - różaniec prowadzony przez dzieci z przedszkola w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta Roratnia.
 4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu odpust w Brzozówce - suma o godzinie 1100.
 6. Od dzisiaj można nabywać tradycyjne świece adwentowe (małe – 5 zł, duże – 12 zł) w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
 7. Od środy od Brzozówki po całej parafii nasz pan organista będzie rozwoził opłatki po domach. Złożone przy tej okazji ofiary są wynagrodzeniem dla niego za całoroczną pracę w naszym kościele. Dziękując mu za to poświęcenie starajmy się o właściwe i godziwe wynagrodzenie.
 8. W I piątek od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, który przynieśli różne produkty do kościoła. Zostały one w całości przekazane do prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia  Św. Wincentego a Paulo Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych  Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie przy ulicy Robotniczej. Dziękujemy także wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy wycince drzew wokół kościoła.
 10. Wszystkie dzieci, które chcą uczestniczyć w akcji Kolędników Misyjnych prosimy o zapisywanie się do środy włącznie w sekretariacie Szkoły Podstawowej.
 11. Według kolejności w tym roku kościół na Święta Bożego Narodzenia ubierają rodziny: strona pólnocna od Tomasza Merchuta do Stanisława Okulskiego, strona południowa: od rodziny Korusów do Stanisława Partyki.
 12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy także przeczytać m.in. artykuły: „Cud Fultona Sheena” – rozmowa z matką dziecka cudownie ocalonego za jego wstawiennictwem; „Nasz człowiek w Neapolu” – świadectwa Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo.
 13. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Habel Maria, Kawalec Jacek, Kawalec Irena, Łakoma Marcelina, Kapustka Stanisława, Armatys Genowefa.

 

INTENCJE MSZALNE – 2.XII. – 8.XII.2019 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Stanisław Chmura od siostry Marii z rodziną.
 2. + Stanisław Gąsior od rodziny Bochenek.

 

17.00

 1. + Genowefa i Alojzy Nytko w 22 rocznicę śmierci Alojzego.
 2. + Eugeniusz i Stanisława Zielińscy.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

6.30

 1. + Julian Potępa od syna Adama.
 2. + Zofia Dźwierzyńska od Izy i Romana z rodziną.

 

17.00

 1. + Stanisław Madej w 16 rocznicę śmierci.
 2. + Bronisława i Wojciech Pęcak w rocznicę śmierci Wojciecha.

 

ŚRODA:

6.30

 1. + Stanisław Gąsior od sąsiadów Zofii i Janusza Stelmach z rodziną.
 2. + Jan Kuczek od chrześniaka Krzysztofa Marszałek z rodziną.

 

17.00

 • + Maria Nytko od sióstr Józefitek.

 

I CZWARTEK miesiąca:

6.30

 1. + Alojza Witek od Anny i Tadeusza Kozioł.
 2. + Stanisław Chmura od siostrzeńca Krzysztofa z rodziną.

 

17.00

 • Z podziękowaniem za dar ojcostwa i macierzyństwa z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie dla mamy.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

 1. + Edward Krzysztofek w 20 rocznicę śmierci.
 2. + Jan Kuczek od rodziny Chrzanowskich.

 

17.00

 • + Adam Giża w 13 rocznicę śmierci.

 

I SOBOTA miesiąca:

6.30

 1. + Janina Masło od chrześnicy Karoliny z rodziną.
 2. + Maria Nytko od Jolanty i Jerzego Okarma z rodziną.

 

17.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Mateuszka z okazji urodzin.

 

NIEDZIELA - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.00

 • + Alojza Witek od wnuka Daniela z Aleksandrą.

 

9.00

 1. + Irena Okarma w 7 rocznicę śmierci od męża.
 2. + Maria Białas w rocznicę śmierci.

 

11.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej w dalszym życiu z okazji 35 rocznicy urodzin.

 

16.00

 • + Kazimierz Tarnowski w 10 rocznicę śmierci, syn Ryszard w 9 rocznicę śmierci.


Joomla templates by a4joomla