1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę rano godzinie 6.30.

2. We środę Msza Święta o godzinie 18.00, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, także piątek o godzinie 18.00,  a po niej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. Ponadto jutro o godzinie 16.00– pogrzeb śp. Rozalii Łuszcz.

4. W najbliższym tygodniu w liturgii świętej wspominamy:

a) w poniedziałek – bł. Czesława, kapłana

b) we środę – św. Marii Magdaleny,

c) we czwartek – św. Brygidy, patronki Europy,

d) w piątek – św. Kingi, drugorzędnej patronki naszej diecezji

e) w sobotę – św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców,

f) w niedzielę – św. Anny i św. Joachima – rodziców Maryi.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów na każdy dzień życia.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych dopołudniowych – poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku z sobotnim wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, motocyklistów i podróżujących.

6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.

7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Być blisko ubogich” – o najważniejszych wydarzeniach z pielgrzymki papieża Franciszka do Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju; „Wieczny łotr i Pan” – o nawróconym z pijaństwa polskim piosenkarzu; „Można już o tym mówić” – o największej zbrodni popełnionej na Polakach po II wojnie światowej.

8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 10.00 są proszone następujące osoby: Papuga Grażyna, Kajpust Małgorzata, Mechla Albina, Okarma Jolanta i Król Grażyna.

INTENCJE MSZALNE – 20.VII. – 26.VII. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie bł. Czesława.

– + Aniela Flis.

– + Janina Ciochoń w 33 rocznicę śmierci.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Marii Magdaleny.

1. + Janina Lis z okazji imienin od koleżanki Alfredy.

2. + Stefania Prędota.

CZWARTEK: - Święto św. Brygidy, Patrona Europy.

– + Zbigniew Nytko od szwagierki Heleny Kiełbasa z Brnia.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Kingi, naszej patronki Diecezji.

– + Rozalia Łuszcz w 7 dzień po śmierci.

SOBOTA: - Święto św. Jakuba, Apostoła.

– + Paweł  i Julia Chrobak w rocznicę śmierci Julii.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA:

– + Anna Kuta w dniu imienin i w 6 rocznicę śmierci od córki z rodziną.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziny w 20 rocznicę ślubu.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Krzysztofa z okazji imienin od żony i córki.

2. + Jan i Józefa  Starzec w 8 rocznicę śmierci Józefy od syna Krzysztofa z rodziną.

1. + Michalina Nytko w rocznicę śmierci.

2. + Tadeusz Brożek w 21 rocznicę śmierci.

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za duszę śp. Augustyna Nytko: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę rano o godzinie 6.30, we środę i w piątek poza parafią, a w przyszłą niedzielę o godzinie 7.00