1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w poniedziałek, wtoreki we czwartek rano godzinie 630.
  2. Natomiast we środę, piątek i w I sobotę miesiąca  Msza Święta o godzinie 1800,a po nich nabożeństwa: we środę - Nowenna do MBNP, w piątek -  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  3. Dzisiaj po Mszach Świętych dopołudniowychpoświęcenie pojazdów mechanicznychw związku z wczorajszym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, motocyklistów  i podróżujących.
  4. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  5. Tradycyjnie 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W czasie 9 dni „rekolekcji w drodze" tarnowscy pielgrzymi pokonają ponad 200 km trasy. Zapisy na tę pielgrzymkę będą prowadzone w naszej parafii do piątku włącznie. Koszt uczestnictwa  wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy do udziału.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Ojciec Pio i Cleonice” – o nieznanych faktach z życia świętego spisanych przez jego duchową córkę; „Dlaczego biorą dopalacze? – o przyczynach coraz częstszego zażywania narkotyków przez młodzież; „Taki jest świat” – rozmowa z arcybiskupem Kenii o prześladowanych przez islamistów wyznawcach Chrystusa.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Żołądź Jolanta, Okarma Anna, Nowak Rafał, Ptak Małgorzata i Ważny Ewa.

INTENCJE MSZALNE – 27.VII. – 2.VIII. 2015r.

- + Zbigniew Nytko od kuzynki Cecylii.

- + Teresa Pinas od córki Marii.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Marty.

1. + Bronisława Filipowska w 1 rocznicę śmierci.

2. + Robert Sobczyk od Stanisławy i Wacława Sobczyk.

- + Augustyn Nytko od sąsiadów Pyrków i Niemczurów.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

1. + Teresa Pinas od członkiń róży Teresy Łakoma.

2. + Robert Sobczyk od siostry Bożeny z rodziną.

I SOBOTA miesiąca:

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

2. Z podziękowaniem Matce Bożej Tuchowskiej za otrzymane łaski oraz za szczęśliwie odbytą pielgrzymkę.

3. + Zbigniew Nytko od kuzyna Władysława.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Genowefa i Tadeusz Kiełbasa w 14 rocznicę śmierci Tadeusza.

2. + Mieczysław Mechla.

- + Jan i Helena Zaucha w rocznicę śmierci Heleny.

- + Maria Kądzielawa w 3 rocznicę śmierci, + Władysław i Czesław Kądzielawa z okazji imienin.

- W intencji Mai, która przyjęła chrzest święty i jej rodziny.

Do piątku włącznie będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za duszę śp. Augustyna Nytko: w poniedziałek, wtorek, i w czwartek rano o godzinie 630, we środę i  w piątek poza parafią.