1. W sobotę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę tj. i 1600. Na  Mszach Świętych dopołudniowych – poświęcenie ziół i wianków żniwnych. W tym dniu odpust w Brzozówce – suma o godzinie 1100.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione w poniedziałek, wtorek iw czwartek rano o godzinie 630, natomiast we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Dzisiaj składka na tacę jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i w Krakowie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Aborcyjna banalność zła” – o kwitnącym handlu narządami zabijanych ludzi; „Półksiężyc nad Wisłą” – o zbudowanym w Warszawie ośrodku kultury muzułmańskiej sfinansowanym przez arabskiego szejka; „Oligarcha znad Wisły” – o życiu i działalności najbogatszego Polaka zmarłego ostatnio Jana Kulczyka.
  5. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy II św. Franciszka odbędzie się dzisiaj o godzinie 1600 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Na spotkaniu będzie można nabyć: koszulki na wejście, kartki pocztowe naszej grupy i zapisać się na autokary powrotne.
  6. Do sprzątania kościoła wyjątkowo w piątek o godzinie do ustalenia z panem kościelnym są proszone następujące osoby: Ostręga Katarzyna, Gondek Renata, Nytko Barbara, Kuta Józefa i Starzec Stanisława.

 

INTENCJEMSZALNE – 10.VIII. – 16.VIII. 2015 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Wawrzyńca.

6.30

1. + Teresa Pinas od córki Anny z mężem i rodziną.

2. + Zbigniew Nytko od Andrzeja Drwal z rodziną.    

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Klary.             

6.30

1. + Józefa Wapiennik od syna Krzysztofa z rodziną.

2. + Robert Sobczyk od córek.

ŚRODA:     

18.00

1. + Zofia i Zygmunt Wardzała w rocznicę śmierci Zofii.

2. + Józef, Maria i Helena Płaczek w 4 rocznicę śmierci Heleny.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Zbigniew Nytko od kuzynki Urszuli Piś z mężem i rodziną.

2. + Tadeusz Sidor w 14 rocznicę śmierci.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.

18.00

1. + Józefa Wapiennik od syna Zbigniewa z rodziną.

2. + Robert Sobczyk od sąsiadów Stanisławy i Edwarda Marszałek.

 

SOBOTA: - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

7.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kacpra w 18 rocznicę urodzin.

 

9.00

- + Maria Mruk w dniu imienin.

 

11.00

- Z podziękowaniem za  szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść z prośbą o dalsze bł. Boże dla mieszkańców z rejonu od krzyża do Kółka Rolniczego.

 

16.00

- + Genowefa i Franciszek Mondel w 2 rocznicę śmierci Genowefy.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Augustyn Taraszka w 3 rocznicę śmierci.

2. + Teresa Pinas od rodziny Giżów z Zaczarnia.

 

9.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Celiny i Stanisława w 30 rocznicę ślubu od dzieci.

 

11.00

- W intencji Wiktora, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

 

16.00

- + Alicja i Emil Sasak w 2 rocznicę śmierci Emila.

 

 

POGRZEBOWE INTENCJE MSZALNE PRZEKAZANE DO ODPRAWIENIA

PRZEZ  KS. ARTURA STELMACHA W ANGLII I W SZKOCJI.

+ ZBIGNIEW NYTKO

  1. Od koleżanek z pracy córki Doroty.

+ AUGUSTYN  NYTKO

  1. Od rodziny Kawów z Kobierzyna.

+ ROBERT SOBCZYK

  1. Od kolegów i koleżanek z klasy Szkoły Podstawowej.
  2. Od rodziny Jaroszów.

+ TERESA PINAS

  1. Od rodziny Chrobaków z Woli Rzędzińskiej.
  2. Od Stanisława i Ireny Kuta z Woli Rzędzińskiej.
  3. Od rodziny Kiełbasów z Jodłówki.
  4. Od Marty i Wiesława Bator z rodziną.
  5. Od Józefa i Krystyny Baca z rodziną.
  6. Od Marii Boduszek i Józefy Lazarowicz.
  7. Od Kazimiery Brongiel z rodziną.
  8. Od Tomasza Dębosz.
  9. Za zmarłych z rodziny Pinasów od rodziny z Wojcieszowa.

+ JÓZEFA WAPIENNIK

  1. Od swatów Gazdułów z rodziną z Jastrząbki.
  2. Od Jana Gazduła z rodziną z Piątkowca.
  3. Od swatowej Heleny Kubisztal.
  4. Od rodziny Wierzchosławic.
  5. Od rodziny Wenców z Lisiej Góry.
  6. Od rodziny Partyków z Lisiej Góry.
  7. Od rodziny Łuszczów z Lisiej Góry.
  8. Od rodziny Władysława Łakoma z Lisiej Góry.
  9. Od bratowej Elżbiety z Brzeska.
  10. Od Marty Kasprzyk z rodziną.
  11. Od Krystyny i Andrzeja Brożek.
  12. Od Zofii i Janusza Marciniec z rodziną.
  13. Od Jagódki Wapiennik i rodziny Starostków z Rzędzina.

+ MARIA MASŁOWSKA

  1. Od właścicieli sklepu „Ochał”.
  2. Od wnuczki Anny z rodziną.

+  JANINA NYTKO

  1. Od rodziny Maksymiuk.
  2. Od rodziny Szułakiewiczów.

+  STEFANIA MARSZAŁEK

  1. Od Janiny Panek z rodziną.
  2. Od Janiny Kuca
  3. Od Marii Kuca.
  4. Od rodziny Brożków z Błonia.

+ ROZALIA ŁUSZCZ

  1. Od kuzynki z Zalasowej.
  2. Od kolegów i koleżanek z pracy zięcia Tadeusza.
  3. Od kolegów i koleżanek z pracy zięcia Tadeusza.
  4. Od kuzynek Anny i Alicji z domu Kic
  5. Od kuzynki siostry Ignacji.
  6. Od Danuty Zaćny z Bielska – Białej. 


Joomla templates by a4joomla