1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione poniedziałek, wtorek iw czwartek rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.  
  2. Natomiast w sobotę – od godziny 1715 – różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. Matki Teresy z Kalkuty.
  3.  W przyszłą niedzielę Msze Święte do południa będą jak w każdą niedzielę tj. i 1100. Natomiast po południu o godzinie 1400 będzie Msza Święta dożynkowa jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa ( nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 1600).
  4. Jak co roku Caritas Diecezji Tarnowskiej przeprowadza akcję „Tornister pełen uśmiechu” mającą na celu pomoc dzieciom z rodzin ubogich w zakupie różnych przyborów szkolnych. Także ta akcja będzie prowadzona w naszej parafii. Do niej może przyłączyć się każdy, kto zakupi niezbędnie przybory szkolne (zeszyty, kredki, linijki, pisaki, długopisy, bloki techniczne itd.), przyniesie do kościoła i złoży na stoliku koło figury św. Antoniego jak później do niedzieli 30 sierpnia. Następnie będą one pakowane do tornistrów i przekazane po porozumieniu z Dyrekcją Szkoły i Przedszkola dzieciom najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do udziału  w tej akcji.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Prosto do nieba” – o okolicznościach ogłoszenia przez papieża Piusa XII dogmatu o Wniebowzięciu NMP; „Odgłosy zaprzysiężenia” – o kulisach przejęcia urzędu przez nowego prezydenta; „Nie ma jak u mamy” – o lekceważeniu i dyskryminacji matek rodzin wielodzietnych.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Sysło Józefa, Łuszcz Anna, Marszałek Małgorzata, Starzec Ewa i Mostek Maria.

 

INTENCJE MSZALNE – 17.VIII. – 23.VIII. 2015 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Jacka.

6.30

1. + Rozalia Łuszcz w 30 dzień po śmierci.

2. + Stanisław i Maria Przystalscy w 16 rocznicę śmierci Marii.

WTOREK:

6.30

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Heleny w 80 rocznicę urodzin.

2. + Teresa Pinas od Ryszarda Śręby z rodziną.

ŚRODA : 

18.00

1. + Maria Masłowska od członkiń róży Stanisławy Kapustka.

2. + Stefan Ciochoń od córki Haliny z rodziną z Inowrocławia.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Bernarda.

6.30

1. + Józefa Wapiennik od syna Marka z Krystyną.

2. + Zbigniew Nytko od kolegi Bolesława z rodziną.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Piusa X.

18.00

1. + Maria i Tadeusz Armatys w 3 rocznicę śmierci Marii.

2. + Julian Kuta w 16 rocznicę śmierci.

SOBOTA: - Wspomnienie NMP Królowej.

18.00

1. + Zbigniew Nytko od rodziny Kołodziej.

2. + Bronisława Habel od siostry z rodziną.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Maria i Tadeusz Armatys w 3 rocznicę śmierci Marii.

2. + Robert Sobczyk od Stanisława Kocoł z rodziną.

9.00

1. + Maria i Karol Starzec w rocznicę śmierci od wnuków.

2. + Janina Jeż w 12 rocznicę śmierci.

11.00

- + Bronisław i Helena Madej w 15 rocznicę śmierci Bronisława.

14.00

- Msza Święta dożynkowa; Z podziękowaniem za zebrane plony, zachowanie od burz i gradobicia oraz innych nieszczęść z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu Okręglika.Joomla templates by a4joomla