1. Dzisiaj po południu o godzinie 1400 będzie Msza Święta dożynkowa jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa ( nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 1600).
  2. We środę przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu zarówno rano jak i wieczorem .
  3. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę  rano o godzinie 630, natomiast w piątek o godzinie 1800, potem Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  5. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Królowej Świata w Pawęzowie, suma o godzinie 1100, a w przyszła niedzielę – odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma także o 1100.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Była trzecia kula?” – o nowych faktach w sprawie zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku; „Modlitwa ocali Ukrainę” – rozmowa z ks. biskupem diecezji charkowsko – zaporoskiej Janem Sobiło o sytuacji na terenach objętych wojną; „Wybierz sobie płeć” – o kontrowersyjnej ustawie przegłosowanej przez naszych parlamentarzystów.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Obal Małgorzata, Kozioł Anna, Okulska Janina, Warchałowska Anna i Starzec Renata.

INTENCJEMSZALNE – 24.VIII. – 30.VIII. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Bartłomieja.

1. + Mieczysław Kmiecik w 6 rocznicę śmierci.

2. + Robert Sobczyk od rodziny Gojków.

1. + Wincenty i Ludwika Marszałek w dniu imienin Ludwiki.

2. + Józefa Wapiennik od córki Anny z rodziną.

ŚRODA: - Uroczystość NMP Częstochowskiej.

- + Ludwik i Józefa Gondek z okazji imienin Ludwika.

1  + Julia Stelmach w 12 rocznicę śmierci, +Ludwika Marszałek z okazji imienin.

2. + Ludwik i Katarzyna Małochleb.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Moniki.

1. + Halina Piotrowska w 16 rocznicę śmierci.

2. + Augustyn Nytko od Zofii Madej z rodziną.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Augustyna.

1. + Augustyn Nytko w dniu imienin od żony i dzieci.

2. + Maria Sobczyk.

SOBOTA: - Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1. + Teresa Pinas od Mieczysława i Tadeusza Łakoma.

2. + Robert Sobczyk od Iwony i Grzegorza Witek z córkami.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Edward i Józefa Zbaraza w 5 rocznicę śmierci Józefy od syna Tadeusza z rodziną.

2. + Ludwik Stelmach z okazji imienin od żony.

1. + Stefania i Tadeusz Stach z okazji imienin Stefanii od rodziny.

2. + Janina i Bronisław Sysło z okazji imienin Bronisława.

- W intencji Aleksandry, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

- + Józefa Wiatr w 11 rocznicę śmierci.