1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:
 2. w poniedziałek, wtorek, czwartek i w I sobotę rano o godzinie 630,
 3. we środę o godzinie 1800,potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 4. w I piątek miesiąca Msza Święta rano o godzinie 630, a wieczorem od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta,na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. Matki Teresy z Kalkuty z racji jej sobotniego wspomnienia,
 5. ponadto we wtorek  - Msza Święta zarówno dla wszystkich uczniów naszego Zespołu Szkół, jak i dzieci Przedszkola wraz z rodzicami.
 6. Spowiedź święta dla dzieci szkolnych, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego oraz dla wszystkich parafianz okazji odpustu będzie we środę od godziny 1700 – 1800 i  w I piątektakże codziennie przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy wszystkich parafian do spowiedzi świętej, aby w niedzielę odpustową móc uzyskać odpust zupełny.
 7. W przyszłą niedzielę – odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta suma z procesją wokół kościoła  o godzinie 1100, pozostałe Msze Święte o godzinie 700, 900 i 1600. Kazanie w czasie odpustu wygłosi ks. Krzysztof Kamieński – student KUL – u. Na sumę bardzo prosimy o udział dzieci klasy III w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, strażaków OSP, niosących obrazy i feretrony. Składka na tacę podczas odpustu będzie przeznaczona na cele parafialne. Za złożone ofiary  z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych  w kościele.
 9. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 10. W przyszłą środę 9 września jest planowana pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa na uroczystości odpustowe. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, a tam Msza Święta  o godzinie 1700. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu.
 11. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z tekstem książki Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa” i artykułem: „Sztuka życia z Bogiem” – dlaczego tę książkę czytają ludzi na całym świecie i tysiące nawracają się do Boga.
 12. Do sprzątania kościoła w sobotę są proszone następujące osoby: Oleksiak Bożena, Łakoma Krzysztof, Kocoł Bożena, Nytko Anna, Giża Maria, Jurek Monika, Kołodziej Marta, Duź Beata, Kiełbasa Grażyna i Kuta Jolanta.

 

 

INTENCJE MSZALNE – 31.VIII. – 6.IX. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Robert Sobczyk od Haliny i Stanisława Łakoma.

2. + Teresa Pinas od wnuczki Marzeny z rodziną.

WTOREK: - Wspomnienie bł. Bronisławy.

6.30

1. + Józefa Wapiennik od syna Tadeusza z rodziną. 

2. + Maria Masłowska od wnuka Wiesława Sobczyk.

8.15

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe wakacje z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w nowym roku szkolnym dla Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz pracowników obsługi szkolnej.

2. + Augustyn Nytko od pracowników Przedszkola.

ŚRODA:

18.00

1. + Stefania Marszałek w dniu imienin.

2. + Stefan Ciochoń w dniu imienin.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

6.30

1. + Julia i Józef Nytko w 4 rocznicę śmierci Józefa.

2. + Teresa Pinas od wnuczki Anety i Tomasza z rodziną. 

I PIĄTEK miesiąca: 

6.30

1. + Robert Sobczyk od chrzestnej.

2. + Maria i Franciszek Kozioł w rocznicę śmierci Franciszka.

18.00

- + Augustyn Nytko od pracowników Zespołu Szkół w Zaczarniu.

I SOBOTA miesiąca: - Wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty.

6.30

1. + Waleria i Stefan Sak.

2. + Teresa Pinas od rodziny Chrobaków.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA: - ODPUST PARAFIALNY.  

7.00

1. + Maria Małochleb w 6 rocznicę śmierci.

2. + Tadeusz i Janina Łuszcz w 5 rocznicę śmierci Janiny.

3. + Julia Starzec w 4 rocznicę śmierci.

9.00

1. + Andrzej Banaś od siostry z rodziną.

2. + Bronisław i Edward Potempa z okazji imienin Bronisława.

3. + Anna Nytko w rocznicę śmierci.

11.00

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, nawałnic i innych nieszczęść z prośbą o bł. Boże w rodzinach z rejonu Partuł Lisiogórskich.

2. + Stanisława Grycz w 4 rocznicę śmierci.

3. + Tadeusz Nytko w rocznicę śmierci.

16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Małgorzaty i Mariusza w 15 rocznicę ślubu. Joomla templates by a4joomla