1. W nachodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek i we środę zarówno rano o godzinie 630, jak i po południu o godzinie 1800 (jutro – ostatnie nabożeństwo majowe, natomiast we środę – nowenna do MBNP).
    2. we wtorek – tylko rano o godzinie 630.
  2. We czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu będą 3 Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1600. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 odbędzie się procesja wokół kościoła do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów, sztandarów, także o udział dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.
  3. W I piątek i w I sobotę – Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1800 ( po niej – procesja wokół kościoła). W I sobotę – od godziny 1730 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
  4. Z racji I piątku miesiąca – spowiedź święta dla dzieci szkolnych we środę od 1700 – 1800, także w piątek również od godziny 1700 – 1800 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  5. W przyszłą niedzielę procesja – po Mszy Świętej o godzinie 900.
  6. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 – I Komunia Święta dzieci klasy III. I spowiedź święta dla nich, a także rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę o godzinie 900.
  7. Jutro o godzinie 1200 w kościele pogrzeb śp. Józefa Saka. Wcześniej od godziny 1130 – różaniec za spokój jego duszy.
  8. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  9. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek: „Serce Jezusa…Litania, modlitwy i rozważania” na miesiąc czerwiec. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Serce w centrum” – o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca; „Testament prymasa” – choć czasy się zmieniły wskazówki ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego są wciąż aktualne. Dziś nawet bardziej niż przed 40 laty, kiedy umierał;
  10. Jutro, we środę i w piątek po Mszy Świętej popołudniowej – w kościele spotkanie z dziećmi klasy III wraz z rodzicami.
  11. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

INTENCJE MSZALNE – 31.V. – 6.VI.2021 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto Nawiedzenia NMP.

1. + Genowefa Kuzak od rodziny Stelmachów.
  2. + Genowefa Kuzak od Zbigniewa Luberda z rodziną (poza parafią).

1. + Józefa Tarnowska w 30 rocznicę śmierci.
  2. + Ryszard Kobierski od rodziny Walczaków z Krakowa (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie św. Justyna.

1. + Janina  Masło w 2 rocznicę śmierci od męża Antoniego.
  2. + Zofia i Józef  Kocoł.
  3. + Genowefa Kuzak od Alicji Potempa (poza parafią).

1. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej dla wnuczek Sandry i Merlę z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania od babci.
  2. + Genowefa Kuzak od kuzynki Janiny z rodziną (poza parafią).

1. + Maria Mruk w 33 rocznicę śmierci, + Janina Masło w 2 rocznicę śmierci.
  2. + Edward Szostak od kuzynki Ewy z rodziną.

CZWARTEK: - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA.

1. + Józefa Szostak od brata z żoną.
  2. + Kazimierz Łukasik od rodziny Sadowy z Tarnowa.
  3. + Kazimierz Łukasik od Anastazji i Łukasza ( poza parafią).

1. O zachowanie od nieszczęść, burz, gradobicia, zatrzymanie pandemii koronawirusa oraz szczęśliwe zbiory, bł. Boże w rodzinach dla mieszkańców z rejonu pana Stanisława Sysło.
  2. O zachowanie od nieszczęść, burz, gradobicia oraz szczęśliwe zbiory, bł. Boże w rodzinach dla mieszkańców Okręglika.
  3. O zachowanie od nieszczęść, burz, gradobicia oraz szczęśliwe zbiory, bł. Boże w rodzinach dla mieszkańców z rejonu Partuł Żukowskich.

1. + Renata Okarma od chrześnika Pawła.
  2. + Renata Okarma od rodziny Wardzałów i Łachów (poza parafią).

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Ryszard Kobierski od Marioli z rodziną.
  2. + Ryszard Kobierski od rodziny Walczaków z Krakowa (poza parafią).

1. O zachowanie od nieszczęść, burz, gradobicia oraz szczęśliwe zbiory, bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla mieszkańców z rejonu od Brzozówki do kapliczki po obydwu stronach.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży  Stanisławy Kapustka.

I SOBOTA miesiąca: - Wspomnienie św. Bonifacego.

1. + Renata Okarma od Heleny Małek.
  2. + Ryszard Kobierski od rodziny Walczaków z Krakowa (poza parafią).

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Maryi dla Jakuba z okazji  11 – tych urodzin od rodziców.
  2. + Stanisław Starzec.

X NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Bernarda Żmudy i ich rodzin.
  2. + Krystyna i Stanisław Gądek w rocznicę śmierci Krystyny.

1. O zachowanie od nieszczęść, burz, gradobicia oraz szczęśliwe zbiory, bł. Boże w rodzinach dla mieszkańców z rejonu Podlesia.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Oliwii z okazji 1 rocznicy urodzin od dziadków.
  3. W intencji ks. proboszcza.

• W intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla braci z róży Mariana Szwalca.