1. W nadchodzącym tygodniu w trwającej oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1800, a po niej procesja wokół kościoła.
  2. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy mamy wraz ze swoimi małymi pociechami do udziału w tym nabożeństwie.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów. Msze Święte będą oprawione rano o godzinie 630, natomiast po południu o godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1740 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta.
  4. W sobotę przeżywamy Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu  o godzinie 1800.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 – rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV. Spowiedź święta dla tych dzieci codziennie pół godziny przed Mszą Świętą popołudniową. Jutro, we środę i w piątek po Mszy Świętej popołudniowej i procesji – w kościele spotkanie z nimi wraz z rodzicami.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. „Młodzi są tam, gdzie jest życie” – Polska jest liderem spadku religijności w młodym pokoleniu. Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła ?; „Po co mieliśmy papieża Polaka” – o potrzebie powrotu do nauczania św. Jana Pawła II.
  7. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci, przeżywających I rocznicę Komunii Świętej.

INTENCJE MSZALNE – 7.VI. – 13.VI.2021 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie bł. Zbigniewa  Strzałkowskiego.

• + Ryszard Kobierski od teściowej Izabeli.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Teresy Kocoł.

WTOREK: - Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

• + Waleria i Stefan Sak.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny i Tomasza w 25 rocznicę ślubu.
  2. + Genowefa Potempa w 7 dzień po pogrzebie od rodziny.

• + Genowefa Kuzak od rodziny Marszałków i Wenców.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla rodzin przygotowujących I ołtarz na Boże Ciało.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla rodzin przygotowujących III ołtarz na Boże Ciało.
  3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą  o zdrowie, bł. Boże dla rodzin przygotowujących IV ołtarz na Boże Ciało.

CZWARTEK: - zakończenie oktawy Bożego Ciała.

• + Kazimierz Łukasik od sąsiada Krzysztofa z siostrą Beatą.

1. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od kataklizmów, oddalenie koronawirusa oraz zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińska po obydwu stronach.
  2. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od kataklizmów, oddalenie koronawirusa oraz zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu od krzyża koło pani Chrzanowskiej do drogi cmentarnej po obydwu stronach.

PIĄTEK: - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• + Renata Okarma od Marty i Mariana Kuta.

1. + Julia Szostak w 27 rocznicę śmierci od córki Anny z rodziną.
  2. + Waleria Radlińska w rocznicę śmierci.

SOBOTA: - Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziców Marii i Wacława Sanków od dzieci Katarzyny i Jana z rodzinami.

1. + Stanisław Gądek od syna Grzegorza z rodziną.
  2. + Edward  Szostak od Marty i Arkadiusza Marszałków.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla braci z róży Ryszarda Kuty.
  2. + Genowefa Kuta.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Haliny Czosnyka od wnuków Kingi i Łukasza.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże  i opiekę Matki Bożej dla Haliny Czosnyka od syna Bogdana z żoną.

• W intencji dzieci klas IV przeżywających rocznicę I Komunii Świętej, ich rodziców i chrzestnych.

• + Bronisław i Janina Nytko w rocznicę śmierci Janiny.