1. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki naszej Diecezji. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem o godzinie 1800. Po Mszach poświęcenie ziarna siewnego.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione w poniedziałek, czwartek i w sobotę  rano o godzinie 630,  natomiast we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.  
  3. We środę odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o  1700  Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu.
  4.  W przyszłą niedzielę odpust w Tarnowie – Krzyżu, suma o godzinie 1100.
  5. W sobotę (19.IX.) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Łagiewnik  za nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny w naszej diecezji. Także z naszego dekanatu jest organizowany autokar na te uroczystości. Chętni z naszej parafii, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce są proszeni o zgłoszenie się w zakrystii do następnej niedzieli włącznie
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Zapomniana teologia ciała” – o rozpoczynającym cykl 4 katechez nauczaniu św. Jana Pawła  w sprawach seksualności; „Co zrobić z falą imigrantów?” – o lawinie uchodźców nieodwracalnie zmieniających kształt Europy.  Ponadto do dzisiejszego numeru jest dołączona płyta pt. „Bo dobrze mi jest w sercu Jego” – o jezuicie , pochodzącym z Wielopola koło Nowego Sącza, spowiedniku św. Faustyny.
  7. W zakrystii są do zakupu tradycyjne „Kalendarze Rolników”. Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Białas Ewa, Łakoma Joanna, Skicka Iwona, Madej Joanna i Gębica Anna.

 

INTENCJE MSZALNE - 7.IX. – 13.IX. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Robert Sobczyk od rodziny Starzec.

2. + Józefa Wapiennik od wnuka Piotra z rodziną.

 

WTOREK: - Uroczystość Narodzenia NMP.

6.30

1. + Teresa Pinas od Alojzego Stelmach.

2. + Augustyn Nytko od rodziny Martuszewskich. 

 

18.00

- + Janina Nytko od członkiń róży Marii Madej.

 

ŚRODA:

18.00

1. + Władysława i Franciszek Mechla.

2. + Robert Sobczyk od sąsiadów Marty i Arkadiusza Marszałek z rodziną.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Teresa Pinas od Kazimierza Biskup z rodziną.

2. + Maria Masłowska od wnuczki Renaty z rodziną.

 

PIĄTEK:

18.00

1. + Stefania Marszałek od wnuczki Anny z prawnuczkami.

2. + Augustyn Nytko od Izabeli Papuga.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Teresa Pinas od Piotra Mechla z rodziną.

2. + Robert Sobczyk od Janiny i Józefa Sasak.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Stanisława.

2. + Augustyn Nytko od Małgorzaty Kajpust z rodziną.

 

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Marty i Grzegorza w 10 rocznicę ślubu.

2. + Stefania Masłoń, + Jan Łakoma.

 

11.00

- + Helena i Władysław Partyka.

 

16.00

- + Stanisław Pinas w 16 rocznicę śmierci.Joomla templates by a4joomla