1. Najbliższy tydzień w kościele będziemy przeżywać jako V Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Podczas Mszy Świętych w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców.
 2. We wtorek przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Msze Święte zarówno rano  o godzinie 630, natomiast wieczorem od godziny 1700 – nabożeństwo do Matki Bożej połączone z koronką do 7 Jej boleści, potem  Msza Święta. Modlitwom   i Mszy Świętej będzie przewodził ks. Jan Lorek. To nabożeństwo o godzinie 1700 jest obowiązkowe dla wszystkich klas Gimnazjum, rozpoczynających kolejny rok przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 3. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
 4. w poniedziałek i w czwartek rano o godzinie 630,
 5. we środę i w piątek  – wieczorem o godzinie 1800, potem we środę: Nowenna do MBNP, a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. w sobotę – od godziny 1715 – różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. Matki Teresy z Kalkuty.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 8. Także w przyszłą niedzielę - odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej, suma o godzinie 1100.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się najpierw do przygotowania uroczystości odpustowej: paniom z Akcji Katolickiej za piękne, bezinteresowne udekorowanie kościoła wymagające wielogodzinnego trudu i poświęcenia, wyznaczonym mieszkańcom na sprzątanie kościoła i wokół niego, za złożone ofiary na kwiaty, panu kościelnemu za ciągłe dbanie o lad i porządek, pani kucharce oraz pani Renacie za przygotowanie posiłku, pani dbającej o czystość obrusów        i bielizny kościelnej oraz wszystkim biorącym aktywny udział w samej uroczystości odpustowej: strażakom z OSP, Akcji Katolickiej za przygotowanie liturgii Mszy Świętej, osobom niosącym obrazy, feretrony, dzieciom starszym niosącym poduszkę z figurką Matki Bożej, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej niosącym odnowiony przez panią Marię Potępa sztandar fatimski, dzieciom pierwszokomunijnym, małym dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu organiście, ministrantom i lektorom. Za wszystkich we wtorek o godzinie 1800 – . Przy tej okazji dziękuję także wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Caritasu „Tornister pełen uśmiechu” zakupując przybory szkolne dla dzieci naszej parafii.
 10. W najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Łagiewnik  za nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny w naszej diecezji. Także z naszego dekanatu jest organizowany autokar na te uroczystości. Chętni  z naszej parafii, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce są proszeni  o zgłoszenie się w zakrystii do dzisiaj włącznie.
 11. W zakrystii są do zakupu tradycyjne „Kalendarze Rolników”. Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Dramatyczna wędrówka ludów” – jak pomóc ludziom uciekających z ogarniętych wojną krajów zalewających Europę; „Bolesna dorosłość” – dlaczego tak wielu wychowankom domu dziecka nie udaje się w dorosłym życiu; „Zamordowany bohater” – o zabitym przez władze PRL – u rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
 13. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się czasopismo dla dzieci: „Promyczek dobra”  w cenie 4 zł z dodatkowym kubkiem na przybory szkolne. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 14. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Pinas Agnieszka, Nytko Wiesława, Prędota Bożena, Pacher Mariola, Pinas Angelika, Kocoł Renata.

 

INTENCJE MSZALNE – 14.IX. – 20.IX. 2015 r.

 

 PONIEDZIAŁEK: - Święto PodwyższeniaKrzyża Świętego.

6.30

1. + Józefa Wapiennik od Józefy Borzęckiej.

2. + Robert Sobczyk od sąsiada Krzysztofa z siostrą.

 

WTOREK: - Wspomnienie NMP Bolesnej.             

6.30

1. + Teresa Pinas od rodziny Potępów.

2. + Robert Sobczyk od Ireny i Krzysztofa Zając z dziećmi.

18.00

1. Za wszystkich parafian, który w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia uroczystości odpustowej.

2. + Stefania Marszałek od sióstr z róży Janiny Chrzanowskiej.

 

ŚRODA: - Wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.

18.00

1. + Mieczysław Partyka w rocznicę śmierci od rodziców.

2. + Mieczysław Partyka w rocznicę śmierci od brata Krzysztofa.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Teresa i Adolf Pinas od Haliny Żmuda.

2. + Józefa Wapiennik od Józefy i Szczepana z rodziny Brożków.

 

PIĄTEK: - Święto św. Stanisława Kostki.

18.00

- + Józef, Agnieszka i Ryszard Kapustka.

 

SOBOTA:

18.00

1. + Augustyn Nytko od Zenona i Mariusza Papuga z rodzinami.

2. + Józef Kudła w 12 rocznicę śmierci.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Augustyn Nytko od rodziny Kawów z Kobierzyna.

2. + Augustyn Nytko od rodziny Kalinów.

 

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Krystyny w 80 rocznicę urodzin od wnuczki Dominiki.

2. + Krystyna Wardzała w 11 rocznicę śmierci.

      

11.00

- W intencji Marcela, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

 

16.00

- + Tadeusz Zając od żony.

 

 

POGRZEBOWE INTENCJE MSZALNE PRZEKAZANE DO   ODPRAWIENIA

PRZEZ  O. FILIPA BUCZYŃSKIEGO

- DYREKTORA HOSPICJUM „MAŁY KSIĄŻE”  W LUBLINIE.

+ JÓZEFA WAPIENNIK

 1. Od wnuków Karoliny i Jakuba.
 2. Od wnuków Jarosława i Grzegorza.
 3. Od wnuka Łukasza z narzeczoną Małgorzatą.
 4. Od wnuczki Sylwii z rodziną.
 5. Od wnuka Krzysztofa.
 6. Od wnuczki Agnieszki z rodziną.
 7. Od wnuczki Magdaleny z rodziną.
 8. Od wnuczki Moniki z mężem i rodziną.WS
 9. Od Heleny Gancarz z rodziną.
 10. Od kuzyna Bolesława z rodziną.


Joomla templates by a4joomla