1. We środę przypada wspomnienie wielkiego mistyka i świętego naszych czasów Ojca Pio z Pietrelciny. Dzięki naszym Rodakom Ojcu Marianowi Lubelskiemu z Zakonu Ojców Paulinów i jego bratu ks. Tadeuszowi ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy nasza parafia otrzymała od nich w darze relikwie tego świętego, które zawierają mały wycinek z jego sutanny. Msza Święta połączona z uroczystym wprowadzeniem nowych relikwii, a następnie ich ucałowaniem będzie we środę wyjątkowo o godzinie 1700. To nabożeństwo jest obowiązkowe dla młodzieży klasy I Gimnazjum, która w tym dniu otrzyma indeksy do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, tylko w piątek o godzinie 1800, potem Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek po Mszy Świętej o godzinie 1800 w kościele – spotkanie z uczniami klasy II „B” przygotowującymi się do I spowiedzi i I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  4. Przyszła niedziela jest przeżywana jako Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu jest organizowana dekanalna pielgrzymka autokarowa o charakterze przebłagalnym za grzechy pijaństwa do Szczepanowa, do Sanktuarium św. Stanisława, biskupa. Zapisy chętnych w zakrystii do środy włącznie. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  6. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej, suma o godzinie 1100.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Burzenie murów” – o pielgrzymce papieża Franciszka na Kubę i do USA; „Szybciej, prościej, za darmo”  - o uproszczonych przez papieża zasadach orzekania nieważności małżeństwa; „Szloch nieba i ziemniaki” – historia objawień Matki Bożej w La Salatte.
  8. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się czasopisma misyjne: dla dzieci „Świat misyjny” po 2,50 gr i dla dorosłych „Misje dzisiaj” po 3 zł.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Małeczek Marzena, Łuszcz Władysława, Gądek Lucyna, Witczak Anna i Nytko Zofia.

INTENCJE MSZALNE – 21.IX. – 27.IX. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Mateusza, Apostoła.

1. + Janina Nytko od córki Teresy z rodziną.

2. + Teresa Pinas od rodziny Kudła.

1. + Stefania Marszałek od wnuczki Łucji z prawnuczkami.

2. + Józefa Wapiennik od rodziny Dochnalów.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Alfredy i Bogdana z okazji 25 rocznicy ślubu od dzieci.

2. + Mieczysław Kutrzuba, + Roman Ptak w rocznicę śmierci od dzieci.

3. + Jan Ciochoń w rocznicę śmierci.

1. + Teresa Pinas od Janiny Taraszka z rodziną.

2. + Józef i Helena Potępa.

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

1. + Paweł i Weronika Łakoma.

2. + Robert Sobczyk od sąsiada Janusza Kocoł z rodziną.

1. + Wojciech, Maria i Józef Stelmach.

2. + Teresa Pinas od Agnieszki i Andrzeja Jachym z rodziną.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Władysława i Stanisław Filipowscy.

2. Za zmarłych rodziców Anielę i Walentego od córki Zofii.

– + Stanisław i Roman Witek w 3 rocznicę śmierci.

1. + Edward Partyka w 2 rocznicę śmierci.

2. + Helena Świech w 2 rocznicę śmierci od córki i wnuka z rodziną.

– + Robert Sobczyk od sąsiadów Iwony i Krzysztofa Marszałek.