1. Jutro przypada wspomnienie wielkiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Dzięki ogromnym staraniom . Jutrzejsze nabożeństwo ku czci św. Faustyny rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 1600 Godziną Miłosierdzia, następnie Msza Święta połączona z uroczystym wprowadzeniem nowych relikwii św. Faustyny, a następnie nabożeństwo różańcowe, zakończone ucałowaniem świętych relikwii i umieszczeniem ich w naszym relikwiarzu. To nabożeństwo jest obowiązkowe dla młodzieży klasy III Gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  2. We środę – Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 1700, potem Msza Święta, podczas której nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom klasy II „b” przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej.
  3. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 1700,  potem Msze Święte. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Ten tydzień jest obchodzony w kościele jako Tydzień Miłosierdzia. W to dzieło miłosierdzia można się włączyć w sposób praktyczny kupując specjalny „chlebek miłosierdzia” w cenie 5 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na różne formy dożywiania dzieci w diecezji Tarnowskiej. Gorąco zachęcamy do udziału w tej prowadzonej przez Caritas akcji.
  4. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma  o godzinie 1100, a za tydzień – odpust ku czci Matki Bożej Pompejańskiej  w kaplicy w Lipinach.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież.
  6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 1100 – procesja różańcowa wokół kościoła.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Synod nadziei i obawy” – o rozpoczynającym się dzisiaj XIV Zwyczajnym Zgromadzeniu Synodu Biskupów poświęconym rodzinie; „Będziecie w nienawiści u wszystkich” – o potrzebie modlitwy różańcowej w intencji prześladowanych chrześcijan;
  8. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się także czasopismo dla dzieci; „Promyczek dobra” w cenie 4 zł ze specjalnymi naklejkami tajemnic różańcowych.
  9. W wyniku nocnej burzy z 25/26 września nasza parafia poniosła duże szkody. Piorun uderzając w wieżę kościoła spalił jeden z zegarów elektrycznych powodując częściowo uszkodzenie oświetlenia zarówno wewnątrz jak i zewnątrz kościoła (to zostało już naprawione). Niestety całkowitemu zniszczeniu uległa aparatura dzwonów kościelnych, stąd są nie czynne do tej pory. Prace naprawcze będą nadal prowadzone w nadchodzącym tygodniu.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Gąsior Renata, Zając Ireneusz, Stelmach Zofia, Żmuda Marzena i Szatko Halina.

 

INTENCJE MSZALNE – 5.X. – 11.X. 2015 r.

 

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Faustyny.

16.00

1. + Ludwika Starzec w rocznicę śmierci.

2. + Justynka Kuta w rocznicę śmierci.

 

WTOREK:

17.00

- + Franciszek i Helena Madej w 24 rocznicę śmierci Heleny.

ŚRODA : - Wspomnienie NMP Różańcowej.

17.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej w 91 rocznicę urodzin.

 

CZWARTEK:

17.00

- + Edward Stach w rocznicę śmierci.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

17.00

- + Helena i Bolesław Potempa w 25 rocznicę śmierci Bolesława.

 

SOBOTA:

17.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w dalszym życiu w 45 rocznicę ślubu od dzieci.

2. + Robert Sobczyk od rodziny Kwapniewskich.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

- + Aleksander i Teresa Marszałek z okazji imienin.

 

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Laurencji w 1 rocznicę urodzin.

2. + Władysława Kowalska w 3 rocznicę śmierci

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jakuba z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców i braci.

 

16.00

- + Maria i Jan Starzyk w 14 rocznicę śmierci Jana.

 

Przez cały tydzień będą  Msze Święte Gregoriańskie za zmarłą śp. Janinę Nytko: w poniedziałek o  godzinie 1600, w pozostałe dni tygodnia po różańcu o 1700,  a w niedzielę o godzinie 700Joomla templates by a4joomla