1. Dzisiaj przeżywamy  XV Dzień Papieskipod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek przed kościołem, które są przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież.
  2. Dzisiaj o godzinie 1330 w kościele – pogrzeb śp. Ryszarda Nytko.
  3. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwo różańcowew naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700, potem Msze Święte W poniedziałek o godzinie 1700 – nabożeństwo dladzieci klas I, II „a” i „b”III, we wtorek – dla dzieci klas IV, V i VI, we środę - dla młodzieży klasy I Gimnazjum, we czwartek – dla młodzieży klasy II Gimnazjum, aw sobotę - z racji nabożeństwa Fatimskiego dla dzieci przedszkolnych, SKC i wolontariat Gimnazjum. We czwartek z okazji 15 dnia miesiąca . Jeszcze razzachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  4. Ponadto w piątek przypada 37 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża. O godzinie 2000w naszym kościele z tej okazji będzie specjalny apel poświęcony osobie tego wielkiego naszego Rodaka przygotowany przez młodzież naszego Gimnazjum. Temu nabożeństwu będzie przewodniczył pochodzący z miejscowości Soleczniki koło Wilna na Litwie, a obecnie pracujący na Brzozówce  O. Rajmundas Jurolaitis. Wszystkich bardzo gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież naszej parafii, będzie to kolejny etap duchowego przygotowania do przyszłorocznych ŚDM w Krakowie. To nabożeństwo jest ono obowiązkowe dla wszystkich klas naszego Gimnazjum.
  5. We środę obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkim naszym nauczycielom i wychowawcom życzymy wielu łaski Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
  6. W przyszłą niedzielęprzeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający cały tydzień modlitw w tej intencji.
  7. Także w przyszłą niedzielę  odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Ślub o północy” o życiu małżonków Zelii i Ludwiku Martin rodziców św. Teresy, którzy zostaną ogłoszeni świętymi, podczas trwającego w Rzymie synodu biskupów; „Sanktuarium papieża rodzin” – o centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie – miejscu kultu papieża rodzin.
  9. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane). Tam także znajduje się czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” z  naklejkami tajemnic różańcowych w cenie 4 zł.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Bandyk Barbara, Wójcik Barbara, Zając Stanisława, Stelmach Ryszard, Szatko Celina.

 

INTENCJE MSZALNE – 12.X. – 18.X. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

- + Teresa Stelmach w 2 rocznicę śmierci.

WTOREK: - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

17.00

- + Janina Nytko (Msza Św. Greg.)

ŚRODA:

17.00

- + Edward Partyka w dniu imienin od mamy.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

17.00

- + siostra Norberta Lis w 5 rocznicę śmierci.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

17.00

- + Władysława i Franciszek Mechla w 23 rocznicę śmierci Władysławy od Agnieszki z rodziną.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

17.00

1. + Marian Stelmach w 14 rocznicę śmierci.

2. + Ryszard Nytko w 7 dzień po śmierci od żony i dzieci.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Marii.

2. + Karolina i Michał Małek w 8 rocznicę śmierci Karoliny.

 

9.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kamila z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców.

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej na kolejne lata małżeństwa dla Karoliny i Michała w 1 rocznicę ślubu.

 

16.00

- + Marian Pączek w rocznicę śmierci.

 

Przez cały tydzień będą  Msze Święte Gregoriańskie za zmarłą śp. Janinę Nytko: codziennie po różańcu o 1700,  w sobotę poza parafią, a w niedzielę o godzinie 900Joomla templates by a4joomla