1. Dzisiajprzeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający cały tydzień modlitw w tej intencji.
  2. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwo różańcowe będą odprawione codziennie o godzinie 1700, potem Msze Święte. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich: dzieci szkolne, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  3. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych będziemy gościć animatora Stowarzyszenia „Rycerstwa Niepokalanej” na Polskę brata Maksymiliana – Leszka Jaworskiego. On też wygłosi okolicznościową konferencje, ukazującą cel, misję oraz istotę „Rycerstwa Niepokalanej”. Będzie też możliwość nabycia Cudownego Medalika oraz innych materiałów o św. Maksymilianie i o Niepokalanowie.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  6. W parafii MB Fatimskiej i św. Józefa w domu katechetycznym we środę o godzinie 1900  rozpoczyna się ostatni w naszym dekanacie kurs przedmałżeński. Chętnych, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa zachęcamy do udziału.
  7. W sobotę w Mielcu w par. MBNP odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych na które jest organizowana pielgrzymka autokarowa z naszego dekanatu. Wyjazd z parkingu kościelnego koło kościoła w Lisiej Góry w sobotę o godzinie 830. Koszt od jednej osoby – 10 zł. Chętni z naszej parafii są proszeni o zgłoszenie w zakrystii do środy włącznie.
  8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Ona jest tęczą”- o ogromnej mocy i potędze modlitwy różańcowej; „Wybory w sprawach sumienia” – jak w sprawach światopoglądowych głosowały w Sejmie poszczególne partie; „Jak owce na rzeź” – o istniejącym na szeroką skalę na  całym świecie, szczególnie w Afryce, handlu ludźmi.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Toczek Krystyna, Stelmach Kinga, Potępa Danuta, Sztorc Ewa, Wapiennik Stanisław.

 

INTENCJE MSZALNE – 19.X. – 25.X. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

- + Genowefa Potempa w rocznicę śmierci.

WTOREK: - Wspomnienie św. Jana Kantego. 

17.00

- + Irena i Tadeusz Armatys z okazji imienin od synów z rodziną.

ŚRODA: - Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.

17.00

- + Jan, Sabina i Maria Sasak.

 

CZWARTEK: - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

17.00

- + Helena i Bronisław Madej w 6 rocznicę śmierci Heleny.        

 

PIĄTEK:

17.00

- + Julia, Paweł i Józef Kajpust.      

 

SOBOTA:

17.00

1. + Marian Stelmach w rocznicę śmierci od wnuka Grzegorza z rodziną.

2. + Antonina i Jan Małek.    

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

- + Elżbieta Płaczek od mamy z rodzeństwem.

      

9.00

1. + Tadeusz i Stefania Stach z okazji imienin Tadeusza od rodziny

2. + Julia Jeż w 28 rocznicę śmierci.

3. + Bogusław Marek w rocznicę śmierci.

    

11.00

1.  W intencji Zuzanny, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

2. + Małgorzata Barańska, + Genowefa i Bronisław Burek od rodziny.

16.00

- + Teresa Pinas z okazji imienin od córki Barbary.  

                  

Przez cały tydzień będą  Msze Święte Gregoriańskie za zmarłą śp. Janinę Nytko: w poniedziałek i w sobotę poza parafią, w pozostałe dni codziennie po różańcu o 1700, a w niedzielę o godzinie 700.

 Joomla templates by a4joomla