Dnia 13 stycznia 2022 roku w naszym kościele był obchodzony Dzień Babci i Dziadka. Został on zorganizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową.

Rozpoczął się on prowadzoną przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich seniorów naszej parafii, a następnie uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem naszego proboszcza ks. Roberta wraz z ks. Januszem. Po homilii nastąpiło specjalne błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych seniorów. W czasie Eucharystii wszyscy mogliśmy słuchać śpiewu kolęd chóru szkolnego pod kierunkiem pana mgr Dariusza Augustyna.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy obecni seniorzy wysłuchali montażu słowno - muzycznego okazji Dnia Babci i Dziadka  przedstawionego przez dzieci klas młodszych (I, II, III „A” i III „B”). Zostały one przygotowane przez swoje panie wychowawczynie.

Na dalsze przeżywanie i trwanie przy Bogu, przekazywanie naszej wiary następnym pokoleniom oraz wypraszanie potrzebnych łask dla całej naszej parafii nasi seniorzy zostali obdarowani misyjnymi różańcami wykonanymi z koralików przez kobiety z plemienia Pokot w Kenii (pracy z koralikami nauczyły się od polskich sióstr kombonianek tam posługujących. Nie jest to łatwa praca: wymaga skupienia, cierpliwości i dokładności. To właściwie jedyne źródło ich utrzymania w czasie, kiedy nie mogą pracować na polach. Dziennie kobieta jest w stanie zrobić 2 „duże” różańce).  Oprócz różańców w „małej”, ale z serca wykonanej przez panie z Parafialnego „Caritas” paczuszkach znalazły się także modlitwy do świętych i błogosławionych oraz drobne słodycze. Także dzieci ofiarowały swoim babciom i dziadkom specjalne laurki.

Za to spotkanie naszych seniorów niech Bóg będzie uwielbiony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia, szczególnie członkiniom  Parafialnego Oddziału Caritas, chórowi szkolnemu oraz dzieciom biorącym udział w montażu słowno – muzycznym.

 „Panie Boże, wspieraj naszych dziadków. Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na babcie i dziadków. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych. Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz. Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!”

 (modlitwa papieża Benedykta XVI przesłana na VI Światowe

Spotkanie Rodzin w Meksyku z roku 2009)

 

Pierwszą inwestycją w nowym roku  w naszej parafii była wymiana wszystkich rynien na budynku plebanii. W skutek działania różnych czynników atmosferycznych rynny założone blisko 10 lat temu uległy w kilku miejscach korozji i nie spełniały swojej roli. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” panu Wiesławowi Bochaniec za fachowe wykonanie tej pracy.

 

Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 99 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  obecnie szykuje się kolejnych 13 osób: 9 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny oraz 3 siostry zakonne.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego  Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w 9 krajach świata.

Wielkie projekty wykonywane przez misjonarzy są finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było ponad 300.

W naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych (godzina 700, 900, 1100, 1230, 1400 i 1600) modliliśmy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, polecając ich dalszej Opiece Bożej. Także nasi tegoroczni kolędnicy misyjni przedstawili scenkę misyjną i dziękowali wszystkim parafianom za złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota  3 469 zł 76 gr + 5 Euro, która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Arkadiusza Marszałka składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy także tegorocznych kolędnikom misyjnym i ich opiekunom:

Grupa I – dzieci z klasy V „A”:

 • Wiktoria Gądek,
 • Katarzyna Kwapniewska.
 • Agnieszka Bezkosty
 • Kamila Kapustka (opiekun ks. proboszcz).

 

Grupa II – dzieci z klasy IV:

 • Weronika Kocoł,
 • Lilianna Gasiciel,
 • Dominik Papuga,
 • Jakub Warchałowski (opiekun pani Anna Warchałowska)

 

Grupa III – dzieci z klasy III „A”:

 • Iga Szostak,
 • Kacper Rogoza,
 • Maksymilian Marszałek,
 • Miłosz Gieracki,
 • Agata Krzysztofek,
 • Martyna Marszałek,
 • Adam Chłopek,
 • Anna Żmuda,
 • Malwina Kiełbasa,
 • Paulina Rokocz,
 • Maja Kuzak (opiekunki: Katarzyna Chłopek, Kinga Szostak)

 

Grupa IV – dzieci z klasy III „B”:

 • Natalia Nowak,
 • Kamila Flis,
 • Gabriela Żmuda,
 • Karol Wróbel,
 • Marek Małochleb,
 • Kacper Łuszcz,
 • Wiktoria Świątek,
 • Weronika Cygan,
 • Jakub Kasprzyk (opiekun: pani Marta Flis)

 

 

W niedzielę 9 stycznia 2022 roku gościliśmy w naszej parafii misjonarza o. Tomasza Marka, ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów. Pochodzi on z tarnowskiej diecezji,  z parafii pw. św. Małgorzaty w Żurowej, dekanat Ołpiny.

O swoim powołaniu tak napisał: „Byłem małym chłopcem kiedy pierwszy raz spotkałem misjonarza, który odwiedził moją parafię. Pracował on w Brazylii. Myśl aby zostać misjonarzem dojrzewała we mnie jednak dość długo. Kiedy kończyłem studia na AGH w Krakowie zacząłem rozglądać się za zgromadzeniami misyjnymi i wówczas poznałem Misjonarzy Kombonianów. Zanim wstąpiłem do postulatu zdążyłem jeszcze pracować trzy lata w energetyce. W 1997 roku już w postulacie w Warszawie podjąłem studia, tym razem filozoficzno-teologiczne, które dokończyłem w São Paulo (Brazylia). Po święceniach skierowano mnie do pracy w animacji misyjnej w Polsce. W styczniu 2010 roku powróciłem do Brazylii, tym razem na północny-wschód, na pogranicze dwóch stanów: Maranhão i Piauí. Mieszkając w pięcioosobowej wspólnocie międzynarodowej (Brazylijczyk, Meksykanin, Portugalczyk, Włoch i ja) staraliśmy się w Brazylii wcielać w życie ideał Daniela Comboniego pracując na peryferiach miasta oraz odwiedzając małe wspólnoty wiejskie. Obecnie, od 2017 roku, pracuję w Polsce”.

Warto też bliżej poznać założyciela Zgromadzenia Ojców Kombonianów św. Daniela Comboniego.

 • Krótka biografia

Daniel Comboni urodził się 15 marca 1831 roku w Limone nad jeziorem Garda, w ówczesnym Imperium Austro-Węgierskim, a dzisiaj znajdującym się na północy Włoch. Jego rodzice byli prostymi rolnikami. Mieli ośmioro dzieci, ale wszystkie, oprócz Daniela, zmarły. Rodzice, Luigi i Dominika, wychowali Daniela w wierze i nauczyli go otwierać serce na potrzeby drugiego człowieka. Mały Daniel był bardzo zdolnym chłopcem i posiadał dar bycia liderem. Spotykał się codziennie ze swoimi kolegami ze szkoły, aby odrabiać lekcje i modlić się. Te jego zdolności zostały zauważone i młody Daniel został wysłany do Werony, do szkoły prowadzonej dla zdolnych, ale biednych dzieci przez Instytut ks. Mikołaja Mazzy.

 • Powołanie

Instytut o. Mazzy był również instytutem misyjnym i od czasu do czasu misjonarze z Afryki przybywali do Werony na odpoczynek. Młody Daniel, głodny poznania świata i pomagania ludziom, był zafascynowany ich opowiadaniami. Dzięki temu zrodziło się w jego sercu powołanie misyjne i chęć poświęcenia się Bogu i najbiedniejszym ludziom świata, czyli tym, którzy jeszcze nie wiedzieli, że Bóg jest ich Ojcem. Szybko zorganizował „Koło Przyjaciół Misji Afrykańskich”, poprzez które starał się poznawać pracę misyjną, rozbudzać świadomość i odpowiedzialność za misje. Właśnie z tego Koła wywiodła się pięcioosobowa grupa misjonarzy, która po święceniach kapłańskich, wraz z Danielem, wyjechała po raz pierwszy do Afryki.

 • Duchowość

Siłą napędową Daniela Comboniego była pewność, że Dobry i Miłosierny Pasterz oddał swoje życie również za biednych i opuszczonych niewolników Afryki. Daniel był przekonany, że krew i woda wypływające z przebitego serca Chrystusa, wytrysnęły również i w tym celu, ażeby Afrykanów uczynić dziećmi Bożymi. Przyjął on i propagował nową metodę misyjną, którą nazywał: „Zbawić Afrykę przez Afrykę”. Comboni, w samych Afrykańczykach widział protagonistów ewangelizacji i rozwoju.

 • Krzyż

Danielowi nie było łatwo zostawić swych starszych i samotnych rodziców, nie było mu łatwo zostawić swego pięknego kraju. Pisał: „Jeśli zrezygnuję z misji, będę męczennikiem przez resztę mego życia. Jeśli jednak pojadę na misję, uczynię męczennikami mych rodziców”. Ostatecznie, z ogromnym bólem, Daniel pożegnał się z ojcem, matką, ze swoim krajem i wyjechał do Sudanu, do pracy misyjnej wśród niewolników. To od nich rozpoczął swoją działalność misyjną i razem z nimi budował żywy Kościół na Czarnym Lądzie, który trwa do dnia dzisiejszego. Jego mottem przez całe życie było: „Afryka albo śmierć!”

 • Do młodzieży

Daniel Comboni w jasny sposób określił cechy młodych, którzy pragnęli wraz z nim być misjonarzami: „Chcę ludzi młodych, którzy byliby szlachetni, odważni i gotowi na każdego rodzaju poświęcenie”. Comboni szukał więc młodych ludzi chętnych do wyjazdu i do oddania życia za Afrykę. W tym czasie te słowa brzmiały inaczej niż dzisiaj, brzmiały bardziej dosłownie, bo większość jego misjonarzy umarła z powodu rozmaitych chorób. Dzisiaj misje wciąż potrzebują młodych, odważnych ludzi, ludzi otwartych na innych, gotowych na poświęcenie, zdolnych do pracy w różnych warunkach, ciekawych świata…, ale przede wszystkim, ludzi, którzy doświadczyli miłości Boga i tę miłość chcą okazywać innym.

 • Miłość do Afryki i Afrykanów

W swojej homilii, po objęciu biskupstwa Afryki Centralnej, powiedział: „Powracam do was, aby na zawsze pozostać waszym i dla waszego dobra poświęcam się na zawsze. Za dnia i w nocy, w słońcu i w deszczu pozostanę niezmienny, zawsze gotowy do spełniania waszych potrzeb duchowych. Bogaty i biedny, zdrowy i chory, młody i stary, pan i sługa będą mieć zawsze dostęp do mego serca. Wasze dobro będzie moim dobrem, wasze trudy będą moimi. Idę ręka w rękę z każdym z was. Najszczęśliwszym zaś dniem mojego życia stanie się ten, w którym będę mógł oddać za was życie”.

 • Wierność aż do śmierci

Comboni był pierwszym działającym biskupem Afryki Środkowej (1877–1881). Jako nieustraszony bojownik, walczący z arabskim handlem niewolnikami, ubolewał również nad polityką wyzysku kolonialnego prowadzoną wówczas w Afryce przez kraje europejskie. Walczył o to, aby Afrykanie odzyskali pełną ludzką godność w Chrystusie. Jego śmierć w wieku pięćdziesięciu lat w Chartumie nastąpiła w okolicznościach tragicznych zarówno dla misji, jak i dla Sudanu, w którym panowała nędza, głód, i wisiało widmo fundamentalistycznej rebelii islamskich mahdistów. Jednak Comboni, na krótko przed swoją śmiercią, wezwał swoich misjonarzy i misjonarki do odnowienia przysięgi na wierność własnemu powołaniu misyjnemu aż do śmierci. Comboni został pochowany obok swojego polskiego poprzednika o. Maksymiliana Ryłły.

 • Prorok i apostoł Afryki

Daniel Comboni okazał się prawdziwym prekursorem i prorokiem tego, czym powinna być Afryka i czym się staje” – napisał nigeryjski kardynał Francis Arinze prowadzący sprawę beatyfikacji Daniela Comboniego. „Daniel Comboni był ojcem, pasterzem i przyjacielem Afryki” – powiedział misjonarz obecny przy śmierci Comboniego. Ale przede wszystkim Comboni był dla najuboższych żywym znakiem miłości Boga. Daniel był w oczach swoich współczesnych niestrudzonym prorokiem Afryki. Bez wytchnienia przemierzał całą Europę, z pasją uświadamiając wszystkim udrękę tego kontynentu. Był prorokiem i świadkiem Chrystusa działa.

O. Tomasz podczas swojej homilii na wszystkich Mszach Świętych opowiadał o swojej pracy misyjnej w Brazylii i o różnych problemach z którymi borykają się misjonarze. Prosił o nieustanną modlitwę w intencji misjonarzy, równocześnie dziękując za wsparcie materialne. Wszystkim wspomagającym misje święte składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Najukochańszy Panie nasz, Jezu Chryste, który nas odkupiłeś ceną przenajświętszej Krwi swojej, ogarnij miłosiernym wzrokiem biedną ludzkość, któ­ra w znacznej części jest jeszcze pogrążona w mro­kach niewiary. Spraw, by cała ludzkość zajaśniała światłem prawdy. Poślij Panie apostołów Twojej Ewangelii, wspomagaj ich żarliwość, aby nieznający Chrystusa dostrzegli Jego miłość i za ich pośrednictwem weszli do Chrystusowej owczarni.

Wspomagaj wysiłki wszystkich misjonarzy i misjonarek, niech ta służba prowadzi do prawdy i miłości. Oświeć błądzących i sprowadź ich do przystani prawdy i jedności.

Darz misjonarzy zdrowiem, optymizmem i wiarą w sens poświęcenia i ofiary. Upadającym pod ciężarem krzyża daj moc do ochotnej i wielkodusznej służby. Pomagaj wszystkim pracownikom. Niech wielkim wysiłkiem kapłanów i świeckich rośnie Twój Kościół, wielki świadek Twego Odkupienia.
Amen.

 

Niestety trwająca od połowy marca 2020 roku  pandemia koronawirusa także i w bieżącym roku uniemożliwiła przeprowadzenie wielu działań duszpasterskich. Narzucane ograniczenia w liczbie wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach, zamykane szkoły i przedszkola, zdalne nauczanie czy inne obostrzenia sanitarne bardzo utrudniały wszelką działalność religijną. Niemniej jednak kilka z dzieł zarówno duszpasterskich jak i budowlanych w parafii  udało się przeprowadzić, o czym świadczy poniższe zestawienie:

DZIEŁA DUSZPASTERSKIE W PARAFII

 1. OBCHODY UROCZYSTOŚCI OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.I.2021 r.
 2. PARAFIALNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 21.I.2021 r.
 3. PARAFIALNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCIA KONSEKROWANEGO – 2.II.2021 r.
 4. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO W PARAFII – 11.II.2021 r.
 5. DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ MŁODZIEŻ KLASY VIII – 26. II.2021 r.
 6. DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ MŁODZIEŻ KLASY VII – 5.III.2021 r.
 7. DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ DZIECI KLASY III I KLAS II – 12.III. 2021 r.
 8. DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ DZIECI ZE SKC – 19.III.2021 r.
 9. DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ PANIE ZE POC – 26.III.2021 r.
 10. PRZEPROWADZENIE KONKURSU PALM – 28.III. 2021 r.
 11. AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS „WORECZEK RYŻU” NA WIELKI POST – 17.II. – 3.IV.2021 r.
 12. UDZIELENIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA MŁODZIEŻY KLASY VIII – 16.IV.2021 r. (Tarnów – par. Dobrego Pasterza)
 13. OBCHODY DNIA MATKI W NASZEJ PARAFII – 26.V.2021 r.
 14. POŚWIĘCENIE NOWEGO KRZYŻA NA PARTUŁACH ŻUKOWSKICH – 30.V.2021 r
 15. OBCHODY UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA (procesja do 4 ołtarzy wykonanych wokół kościoła) – 3.VI.2021 r.
 16. I KOMUNIA ŚWIĘTA DZIECI KLASY III – 6.VI.2021 r.
 17. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECI KLAS IV – 13.VI.2021 r.
 18. PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH DO WADOWIC – 19.VI.2021 r.
 19. JUBILEUSZ 50 – LECIA KAPŁAŃSTWA KS. KANONIKA JANA PYTKI – 20.VI.2021 r.
 20. PIELGRZYMKA OSP, LUDZI CHORYCH I STARSZYCH ORAZ PIESZA PIELGRZYMKA RAZEM Z WIERNYMI PARAFII NOWA JASTRZĄBKA DO TUCHOWA W RAMACH WIELKIEGO ODPUSTU TUCHOWSKIEGO – 1.VII. – 9.VII.2019 r.
 21. WYSTAWA ZDJĘĆ CAŁUNU TURYŃSKIEGO W KOŚCIELE – 4.VII. – 18.VII.2021 r.
 22. POMOC MATERIALNO – DUCHOWA DLA MISJONARZA KS. GRZEGORZA JELEŃ PRACUJĄCEGO W ODESSIE I NA KRYMIE – 18.VII.2021 r.
 23. ORGANIZACJA ODPUSTU PARAFIALNEGO KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ – 5.IX.2021 r. (kaznodzieja – ks. kanonik Jan Pytka – „złoty” Jubilat).
 24. PIELGRZYMKA AUTOKAROWA LUDZI STARSZYCH, CHORYCH, SAMOTNYCH DO ODPORYSZOWA W RAMACH ODPUSTU – 13.IX.2021 r.
 25. DZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NASZEGO NARODU. PIELGRZYMKA O CHARAKTERZE TRZEŹWOŚCIOWYM DO SAKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA DO SZCZEPANOWA – 26.IX.2021 r.
 26. ORGANIZACJA XX DNIA PAPIESKIEGO POD HASŁEM „NIE LĘKAJCIE SIĘ” – 10.X. 2021 r.
 27. ZBIÓRKA PRZED KOŚCIOLEM NA POMOC W LECZENIU ALEKSANDRA LECHWARA (prowadzona przez Wolontariat i SKC) – 17.X.2021 r.
 28. MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI 103 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (wspólnie ze Szkołą Podstawową, po Mszy Św. – program patriotyczny przygotowany dzieci w kościele) – 10.XI.2021 r.
 29. PRZEŻYCIE ŚWIATOWEGO DNIA UBOGICH ORAZ XIII DNIA SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM – 14.XI.2021 r.
 30. PIELGRZYMKA UCZNIÓW KLAS VIII DO CZĘSTOCHOWY I OŚWIĘCIMIA – 19.XI.2021 r.
 31. DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE – 5.XII.2021 r.
 32. DZIEŃ MODLITWY W INTENCJI POKOJU I ŁADU SPOŁECZNEGO W POLSCE – 7.XII.2021 r.
 33. PRZEŻYCIE CZASU ADWENTU POŁĄCZONE Z ROZWAŻANIAMI NA TEMAT: „BUDOWANIE ŻYWEGO KOŚCIOŁA” – 28.XI. – 24.XII.2021 r.

Ponadto:

 1. w całym roku 2021 zostało ochrzczonych 27 dzieci, w tym 12 dziewczynek i 15 chłopców.
 2. dnia 6 czerwca do I Komunii Świętej przystąpiło 13 dzieci klasy III.
 3. dnia 16 kwietnia Sakrament Bierzmowania otrzymało 20 uczniów klasy VIII.
 4. na drogę zjednoczenia z Chrystusem poprzez sakrament małżeństwa w życie pełne wyrzeczeń i ofiary weszło 10 par małżeńskich.
 5. w całym roku do wieczności odeszło 24 wiernych naszej parafii: Jan Skicki, Genowefa Kuzak, Kazimierz Łukasik, Józefa Szostak, Waldemar Oleksiak, Genowefa Potempa, Józef Jarosz, Marta Biskup, Kazimiera Mazur, Leszek Kozioł, Czesława Szatko, Zofia Pinas, Stanisław Kocoł, Eugeniusz Taraszka, Stanisława Sobczyk, Mieczysław Nytko, Stanisław Chochorowski, Antoni Starzec, Maria Zaucha, Józefa Stelmach, Janina Kaziród, Maria Pytel, Tadeusz Szostak i Cecylia Wapiennik oraz 6 pochodzących z naszej parafii: Edward Szostak, Renata Okarma, Ryszard Kobierski, Józef Sak, Krystyna Pieczonka i Stanisław Małochleb (łącznie aż 30 osób).

                         

DZIEŁA BUDOWLANE W PARAFII

 1. NAPRAWA DRZWI WAHADŁOWYCH W KOŚCIELE – 2.I.2021r.
 2. OZDOBIENIE BALDACHIMU PROCESYJNEGO – 9.II.2021 r.
 3. ODNOWIENIE SCHODÓW PRZY GŁÓWNYM WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA – 20.IV. - 28.IV.2021 r.
 4. WYKONANIE NOWEJ TABLICY OGŁOSZEŃ – 4.V.2021 r.
 5. OBCINKA DRZEWEK I KRZEWOW WOKÓŁ KOŚCIOŁA – 24.VII.2021 r.
 6. WYKONANIE NAKŁADEK NA ŁAWKI i KOFESJONAŁY W KOŚCIELE – 22.X.2021 r.

 Złóżmy całą naszą nadzieję w Chrystusie, bo nic nie dzieje się bez Jego woli i On nas nigdy nie zawiedzie, nie opuści, życzymy wam wszystkim modlącym się w tej świątyni, waszym rodzinom oraz bliskim, w kraju i za granicą, wszystkim łączącym się z nami poprzez transmisję internetową, aby czas nowego roku był czasem obfitym w Boże błogosławieństwo, czasem przemożnej, nieustannej opieki naszej Świętej Patronki i wszystkich Świętych. Idźmy w Nowy Rok z zapewnieniem Bożym, jakie nam w Księdze proroka Izajasza zostawił: „Wezwałem cię po imieniu, tyś moim! Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą i gdy przez rzeki, nie zatopię ciebie. Gdy pójdziesz przez ogień nie spalisz się. Nie lękaj się, bo jestem z tobą”.Joomla templates by a4joomla