W dniach od 16 do 18 marca 2019 roku w sali OSP  nasi seniorzy ze Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” zorganizowali wystawę ikon i pisanek wielkanocnych. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Można było nabyć piękne, własnoręcznie wykonane ikony  i pisanki świąteczne.

Dnia 16 marca 2019 roku nasi chłopcy z LSO i młodzież z grupy Apostolskiej „Gloria” wraz ze swoim opiekunem ks. Kazimierzem udała się tor gokartowy. Był to dla nich czas miłego odpoczynku i rywalizacji sportowej.

Dnia 8 marca 2019 roku, młodzież klas: VIII i III Gimnazjum otrzymała Sakrament Bierzmowania. Do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu została przygotowana przez naszego katechetę ks. Kazimierza Kruczyńskiego m.in.  przez naukę na katechezie, a także  3 – cio dniowe Triduum formacyjno - modlitewne, podczas którego wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi w kościele modliliśmy się o owocne przyjęcie przez ich 7 darów Ducha Świętego. Samo udzielenie Sakramentu Bierzmowania miało miejsce w parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie. podczas Mszy Świętej  o godzinie 1530. Szafarzem tego sakramentu był ks. bp Stanisław Salaterski. W wygłoszonej homilii powiedział m.in. takie słowa: „Ojciec Święty Franciszek w styczniu, w Panamie, zachęcał młodych między innymi byśmy w dzisiejszym świecie byli ludźmi wpływowymi Boga. Żeby tak się stało, trzeba rozpoznać powołanie, jakie Bóg daje, przyjąć, odpowiedzieć na nie z radością i miłością, postarać się zaowocować w codzienności życie. Zakwitnąć tam, gdzie nas Bóg posadzi. Nie narzekając, że inni mają lepiej, że mają więcej, że mają lepsze warunki, nie narzekając na czasy, tylko dać z siebie wszystko tu i teraz. Po drugie trzeba zacząć tworzyć wspólnotę. Przez strzeżenie korzeni, w tym kultury i wiary oraz bycie widocznym przez znoszenie w świat tego, co jest waszym talentem darem”.

Z naszej parafii Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przyjęli następujący uczniowie: ( obok nazwisk - imiona świętych Kościoła, których obrali sobie jako swoich patronów).

1. Bania Wojciech – Maciej
  39. Wytrwał Natalia – Laura
  40. Zięba Jakub – Aleksander
  41. Ziobro Maria – Alicja

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania (niestety nie wszyscy) złożyli uroczyste ślubowanie abstynencji od napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej do 18 – tego roku życia oraz używania narkotyków do końca życia. Przez ks. biskupa zostali także obdarowani książką Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Tomasza Lelity pt. „Stare i nowe”.

Polecajmy gorąco Dobremu Bogu tych młodych naszych parafian, aby wytrwali w swoich postanowieniach i wiernie świadczyli o Chrystusie w dalszym swoim życiu.

W liczącej blisko 32 metry wysokości wieży kościelnej znajdują się 3 dzwony: Józef, Kazimierz i Władysław. W wyniku ich codziennego używania zarówno konstrukcja, jak i same dzwony uległy zniszczeniu i uszkodzeniu. Żmudne prace naprawcze były prowadzone przez firmę MONT pana Dariusza Jaworka. Zakończyły się powodzeniem. Po blisko dwóch tygodniach przerwy dzwony na nowo wydały swój piękny głos.

Pierwszą, ważną tegoroczną inwestycją w naszej parafii było wykonanie monitoringu w kościele, wokół niego i na plebanii. Było to jedno z zaleceń powizytacyjnych. Mając na względzie wymóg bezpieczeństwa obiektu sakralnego w odpowiednich miejscach zostało zainstalowanych 5 kamer. Prace te zostały wykonane przez firmę „Chroniony” pana Marka Jasińskiego z Dąbrowy Tarnowskiej. Za fachowe wykonanie tychże prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.