Dnia 25 listopada 2018 roku, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w naszym kościele po Mszy Świętej o godzinie 900 miała miejsce piękna inscenizacja pt. „Święci w dziejach narodu polskiego”. Najwspanialszym owocem trwającego już ponad 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce są jej całe zastępy świętych i błogosławionych. Pan Bóg w Swojej nieskończonej Opatrzności zawsze stawiał nam postaci świętych i błogosławionych, którzy byli i są naszym wzorem w dążeniu do świętości. To oni, szczególnie w trudnych chwilach naszego narodu wskazywali nam drogę do zwycięstwa, nie tylko narodowego, ale także osobistego nad swoimi słabościami, grzechami  i przywarami.

Piękna inscenizacja przygotowana przez dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej” pod przewodnictwem opiekunek pań: Barbary Kużdżał i Kingi Szostak ukazała nam przykłady zaledwie kilku wspaniałych polskich świętych i błogosławionych, którzy odegrali doniosłą rolę w historii naszego narodu. Wśród przedstawionych postaci byli: św. Wojciech, św. Stanisław ze Szczepanowa, św. Jadwiga, Królowa, św. Stanisław Kostka, św. o. Rafał Kalinowski, św. o. Albert Chmielowski, św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. ks. Jerzy Popiełuszko i św. Jan Paweł II.

Warto w tym miejscu wymienić wszystkich aktorów, którzy aktywnie zaangażowali się w tę inscenizację, poświęcili swój czas i umiejętności, aby sposób piękny ukazać nam heroldów naszej wiary i polskości:

Maryja – Aleksandra Kiełbasa

Narrator I – Martyna Stelmach

Narrator II – Adrianna Szostak

Narrator III – Aleksandra Wardzała

Matka Boża – Aleksandra Kiełbasa

św. Wojciech – Wiktor Łuszcz

św. Stanisław ze Szczepanowa – Filip Łuszcz

św. Jadwiga Królowa – Iga Szostak

św. Stanisław Kostka – Kevin Zając

św. o. Rafał Kalinowski – Julia Pacher

św. o. Albert Chmielowski – Wiktor Łuszcz

św. Maksymilian Maria Kolbe – Wiktoria Kużdżał

bł. ks. Jerzy Popiełuszko – Kevin Zając

św. Jan Paweł II – Filip Łuszcz

św. Faustyna Kowalska – Natalia Pacher

bł. Karolina Kózkówna – Amelia Stelmach

św. Urszula Ledóchowska – Aleksandra Kocoł

św. Kinga – Zuzanna Kańka

orszak królowej Jadwigi – Oliwia Kużdżał i Zuzanna Kiełbasa

żołdacy pruscy  – Milena Kużdżał i  Karolina Wardzała.

 

Niech przykład i wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych pomoże nam wszystkim w naszym dążeniu do świętości i wiecznym królowaniu w niebie z Jezusem Chrystusem, Królem Wszechświata.

 Joomla templates by a4joomla