W parafiach diecezji tarnowskiej już od 26 lat między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem trwa  kolęda misyjna. Grupy Kolędników Misyjnych tworzą dzieci, które angażują się w pomoc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania to: „Suma ysuma yatiyawi sana munapxta”. Jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat,   a w języku polskim oznacza: „Głosimy Dobrą Nowinę".

Kolędnicy posłani w Święto św. Szczepana odwiedzają  domy mieszkańców diecezji tarnowskiej. Opowiadają w krótkiej inscenizacji o życiu swoich rówieśników na misjach i wręczają mieszkańcom kolędowe pamiątki. Przychodzą także po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Przedsięwzięcie to uczy najmłodszych wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i wyobraźni miłosierdzia. Ofiary, które udało  się zebrać Kolędnikom Misyjnym w tym roku zostaną przeznaczone na projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu PDMD.

W to wielkie misyjne dzieło od 18 lat włącza się także nasza parafia. Dnia 26 grudnia podczas Mszy Świętej o godzinie 900 odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Następnego dnia dzieci kolędowały aż w ośmiu grupach po domach naszej parafii. Warto wymienić wszystkie dzieci, które zaangażowały się w to dzieło oraz  ich opiekunów:

Grupa I

3. Eliza Kańka
  4. Bartłomiej Niemczura
  5. Aleksandra Gaweł

Kolędnicy nasi zebrali kwotę w wysokości 5 488 zł 20 gr.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli), kolędnicy misyjni i ks. proboszcz Robert Filipowicz podziękowali za złożone ofiary i przyjęcie do domów.
Księdzu Kazimierzowi za przygotowanie całej akcji, dzieciom, ich opiekunom za udział w niej oraz  wszystkim, którzy złożyli  ofiary na rzecz misji składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
„Niech Wam Pan Bóg serce dobre wynagrodzi, a Jezus maleńki do serca przychodzi! Niech miłość, pokój w Waszym domu gości, niech dary Ducha spływają w obfitości”.