Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 2004 misjonarzy i misjonarek z Polski. 260 misjonarzy pochodzi z naszej diecezji. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 99 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  szykuje się kolejnych 10 osób. 3 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny, 1 brat zakonny,  4 siostry zakonne i 1 osoba świecka.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w dziesięciu krajach,  jest ich 58 ( trzech dalszych przygotowuje się do pracy na misjach).

W naszej parafii także uroczyście obchodziliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego. O godzinie 830 na placu koło remizy OSP zawiązał się orszak 3 króli, tegorocznych kolędników misyjnych oraz wszystkich wiernych. W drodze do kościoła uwielbialiśmy jeszcze raz nowonarodzonego Chrystusa, który przyszedł na świat, aby zbawić wszystkich ludzi.  Na  Mszy Świętej, której przewodził ks. wikariusz Kazimierz, w asyście ks. kanonika Jana Pytki, tegoroczni kolędnicy misyjni dziękowali wszystkim parafianom za przyjęcie do swoich domów i złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota 5 488 zł 20 gr, która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ks. Kazimierzowi za zorganizowanie orszaku, przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Arkadiusza Marszałka oraz kolędnikom misyjnym wraz z ich opiekunami składamy serdeczne „Bóg zapłać”.Joomla templates by a4joomla