We wtorkowy mroźny poranek, dnia 22 stycznia  ministranci i lektorzy, młodzież oraz  dzieci należące do parafialnej scholii wraz z opiekunami i księdzem wikariuszem Kazimierzem wyruszyli  autokarem do miejscowości Biała Niżna. Po przybyciu na miejsce uczestnicy wycieczki  udali się do hali sportowej, gdzie przez dwie godziny uczestniczyli w rekreacji ruchowej, jeżdżąc na łyżwach. Niektórzy obecni na hali po raz pierwszy spędzali wolny czas w ten sposób,  jednakże bardzo szybko nabyli konieczne umiejętności. Po zakończeniu tych zajęć, dzieci i młodzież wraz we swoimi opiekunami przybyli do miejscowości Krużlowa. Tutaj najpierw zobaczyli Salę Misterium, która służy do organizacji wielu lokalnych przedsięwzięć w tym jako filia Uniwersytetu nauczania społecznego św. Jana Pawła II. Kolejnym punktem pielgrzymowania było nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Uczestnicy wycieczki dzięki prelekcji ks. Prałata Marka Szewczyka, kustosza tego miejsca i proboszcza parafii poznali ciekawą historię kościołów w Krużlowej oraz obecności Pana Jezusa w cudownej ikonie Przemienienia a także historię figury Pięknej Madonny Krużlowskiej. Centralnym punktem pobytu  w sanktuarium był udział pielgrzymów we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Kazimierza. Po zakończeniu Eucharystii, wszyscy uczestniczyli korzystając z gościnności ks. Kustosza udali się na plebanię, gdzie spożyli posiłek a następnie udali się do autokaru i wrócili do parafii.Joomla templates by a4joomla