Dnia 31 stycznia 2019 roku był obchodzony Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez naszą parafię wspólnie ze Szkołą Podstawową.

Rozpoczął się on w kościele parafialnym koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich seniorów naszej parafii, a następnie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 1100 pod przewodnictwem naszego proboszcza ks. Roberta Filipowicza wraz z wikariuszem ks. Kazimierzem Kruczyńskim. W wygłoszonej homilii ks. katecheta ukazał seniorom potrzebę radosnego przeżywania swojego wieku oraz ciągłą troskę o przekazywanie daru wiary następnym pokoleniom. Na zakończenie Mszy Świętej  wszyscy poświęciliśmy się dalszej nieustannej opiece Matki Bożej, naszej Świętej Patronce.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się do pobliskiej szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część spotkania seniorów. Tam Czcigodnym babciom i dziadkom zaprezentowały się dzieci z młodszych klas w specjalnie przygotowanym programie z okazji Dnia Seniora. Zebrani goście mogli także usłyszeć śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pana Dariusza Augustyna oraz występy indywidualnych artystów: Marleny Madej (klasa VII), Magdaleny Łakoma (klasa VII) oraz Kacpra Flisa (klasa V „B”). Swoje popisy gry na różnych instrumentach zademonstrowali uczniowie: Aleksandra Kocoł (klasa VI), Agnieszka Kwapniewska (klasa V „A”) Adrianna Szostak (klasa VI), Aleksandra Wardzała (klasa VI), Filip Łuszcz (klasa II „A”), Hubert Lewandowski – Mechla (klasa III), Emilia Lewandowska – Mechla (klasa V „B”) oraz  Jagoda Wróbel (klasa V „A”). 

Następnie wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój pokoju, miłości i radości wprowadziły jasełka. Oprócz tradycyjnych treści związanych z historią narodzenia Jezusa przedstawiały one humorystyczną opowieść  o diabełku, który stał się aniołem. Występujący dali popis prawdziwego aktorstwa na najwyższym poziomie, o czym świadczyły żywe reakcje publiczności. Adaptacja scenariusza, wybór muzyki oraz reżyseria była dziełem pań Joanny Ptak i Katarzyny Maślanki, scenografię przygotowała pani Ewa Kuta, nagłośnieniem zajął się pan Dariusz Augustyn. Spektakl przygotowała grupa teatralna rodziców i nauczycieli „Bohema” w składzie: Ewa Kuta, Iwona Marszałek, Joanna Kozioł, Anna Wróbel, Małgorzata Kocoł, Mirosław Kozioł, Grzegorz Ważny, Arkadiusz Marszałek, Agnieszka Kalisz, ks. Kazimierz Kruczyński, Roman Janiewicz, Agata Stach-Węgrzyn, Anna Banaś, Jerzy Kuta, Marek Kwapniewski, Marian Brożek, Magdalena Nytko, Michał Bezkosty.

Wszyscy zaproszeni goście mieli także okazję zasmakować gorący posiłek przygotowany przez panią Sabinę Starzec.

Za to spotkanie naszych seniorów niech Bóg będzie uwielbiony, a wszystkim współorganizatorom, szczególnie Dyrekcji, Nauczycielom i dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas oraz członkiniom  Parafialnego Oddziału Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać”.Joomla templates by a4joomla