Dnia 8 marca 2019 roku, młodzież klas: VIII i III Gimnazjum otrzymała Sakrament Bierzmowania. Do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu została przygotowana przez naszego katechetę ks. Kazimierza Kruczyńskiego m.in.  przez naukę na katechezie, a także  3 – cio dniowe Triduum formacyjno - modlitewne, podczas którego wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi w kościele modliliśmy się o owocne przyjęcie przez ich 7 darów Ducha Świętego. Samo udzielenie Sakramentu Bierzmowania miało miejsce w parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie. podczas Mszy Świętej  o godzinie 1530. Szafarzem tego sakramentu był ks. bp Stanisław Salaterski. W wygłoszonej homilii powiedział m.in. takie słowa: „Ojciec Święty Franciszek w styczniu, w Panamie, zachęcał młodych między innymi byśmy w dzisiejszym świecie byli ludźmi wpływowymi Boga. Żeby tak się stało, trzeba rozpoznać powołanie, jakie Bóg daje, przyjąć, odpowiedzieć na nie z radością i miłością, postarać się zaowocować w codzienności życie. Zakwitnąć tam, gdzie nas Bóg posadzi. Nie narzekając, że inni mają lepiej, że mają więcej, że mają lepsze warunki, nie narzekając na czasy, tylko dać z siebie wszystko tu i teraz. Po drugie trzeba zacząć tworzyć wspólnotę. Przez strzeżenie korzeni, w tym kultury i wiary oraz bycie widocznym przez znoszenie w świat tego, co jest waszym talentem darem”.

Z naszej parafii Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przyjęli następujący uczniowie: ( obok nazwisk - imiona świętych Kościoła, których obrali sobie jako swoich patronów).

 1. Bania Wojciech – Maciej
 2. Brożek Julia – Aurelia
 3. Chrzanowski Jakub – Paweł
 4. Dulian Anna – Katarzyna
 5. Galus Krzysztof – Stanisław
 6. Gądek Patrycja – Kinga
 7. Gondek Kamil – Krzysztof
 8. Gumola Radosław – Piotr
 9. Habel Oskar – Rafał
 10. Humienny Adrian –Marek
 11. Juza Nikodem – Piotr
 12. Kamykowski Kacper – Andrzej
 13. Kapustka Wiktoria – Jowita
 14. Kawalec Aleksandra – Maria
 15. Kosieniak Kornelia – Karolina
 16. Klich Dominik – Piotr
 17. Libirt Sara – Magdalena
 18. Lisiak Paulina – Karolina
 19. Łuszcz Emilia – Tatiana
 20. Madej Przemysław – Szymon
 21. Małeczek Jakub – Tomasz
 22. Małochleb Dominika – Karolina
 23. Niepsuj Maciej – Borys
 24. Ostręga Mateusz – Antoni
 25. Rokocz Oliwier – Paweł
 26. Skoczę Daria – Klara
 27. Stano Piotr – Kazimierz
 28. Starzec Daniel – Błażej
 29. Starzec Nikola – Laura
 30. Stelmach Martyna – Karolina
 31. Stelmach Roksana – Róża
 32. Szatko Dawid – Łukasz
 33. Szawica Dawid – Piotr
 34. Szegda Oliwia – Oliwia
 35. Szypułka Dawid – Paweł
 36. Wawrzon Patryk – Marek
 37. Wielgus Kacper – Izydor
 38. Wielgus Krystian – Piotr
 39. Wytrwał Natalia – Laura
 40. Zięba Jakub – Aleksander
 41. Ziobro Maria – Alicja

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania (niestety nie wszyscy) złożyli uroczyste ślubowanie abstynencji od napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej do 18 – tego roku życia oraz używania narkotyków do końca życia. Przez ks. biskupa zostali także obdarowani książką Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Tomasza Lelity pt. „Stare i nowe”.

Polecajmy gorąco Dobremu Bogu tych młodych naszych parafian, aby wytrwali w swoich postanowieniach i wiernie świadczyli o Chrystusie w dalszym swoim życiu.

 Joomla templates by a4joomla