Dnia 10 maja 2019 roku dzieci klasy III naszej parafii, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa wraz z ks. katechetą Kazimierzem Kruczyńskim, panią wychowawczynią mgr Moniką Starzyk oraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do Odporyszowa oraz Pacanowa.

Pielgrzymka rozpoczęła się od modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej  w Odporyszowie. Tam dzieci uczestniczyły wraz ze swoimi rodzinami w Najświętszej Eucharystii, sprawowanej przez naszego księdza katechetę Kazimierza. Na jej koniec modląc się przed cudownym obrazem Maryi, Pani Powiśla słowami Litanii Loretańskiej wszyscy poświęciliśmy się Jej dalszej, nieustannej opiece.

Następnie udaliśmy się do Pacanowa, do Europejskiego Centrum Bajki. Tam razem z koziołkiem matołkiem i innymi bohaterami poznawaliśmy wspaniały, dziecięcy świat bajek. Ostatnim etapem naszej wycieczki były odwiedziny w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie mogliśmy bliżej zobaczyć maszyny niegdyś używane w transporcie i przy budowie dróg. Po wspólnej zabawie w pobliskim parku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do swoich domów.

 

 Joomla templates by a4joomla