Dnia 4 czerwca 2019 roku do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu przyjechało z opiekunami prawie 2 tys. wolontariuszy, którzy udzielają się w szkolnych kołach Caritas. W tym gronie była także  21 – osobowa grupa dzieci z naszej szkoły pod przewodnictwem opiekunki pani mgr Teresy Czosnyka  i  ks. proboszcza Roberta Filipowicza. Obecnie w całej diecezji działają 222 szkolne i przedszkolne koła Caritas. Skupiają ponad 3500 tys. dzieci i młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 od powitania wszystkich zgromadzonych przez księdza Bogdana Stelmacha, proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Następnie dzieci ze miejscowego SKC przygotowały piękny spektakl pt. „Opowieść o początkach Pasierbieckiego Sanktuarium”. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza. W wygłoszonej homilii ks. biskup powiedział m.in. słowa:„Musimy, jako ludzie wierzący mieć świadomość, że to wszystko, co robimy dla innych, to dobro, ono z Boga wypływa. Chcę zwrócić wasza uwagę na trzy sfery, w których można czynić dobro. To są rzeczy znane. Po pierwsze możemy pomagać przez pielęgnowanie dobrych myśli. To niewiele, niektórych może i dużo, ale ważne jest to dziś, by dobrze myśleć o drugim człowieku. Po drugie, trzeba dziś dobrze mówić o ludziach. Pilnować słów, które wypowiadamy. Myślę, że dziś w społeczeństwie jest wielu przestępców słowa, którzy ranią słowem innych, sieją słowem zło, przeklinają. Trzecią sferą, ważną dla pełniących dzieło miłosierdzia są konkretne uczynki. Czasem nie trzeba wielkich rzeczy, by sprawić komuś radość. To jest ścieżka życia chrześcijańskiego”.

Po wspólnej modlitwie zaplanowano posiłek, oraz zabawy z wodzirejami.

 Joomla templates by a4joomla