W poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku Liturgiczna Służba Ołtarza, Grupa Młodzieżowa „Gloria” oraz Kolędnicy Misyjni wraz z rodzicami i nauczycielami, pod przewodnictwem księdza Kazimierza uczestniczyli w wyjeździe do centrum Jana Pawła II w Krakowie oraz do największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Po przyjeździe na miejsce, pielgrzymi zostali oprowadzeni przez panią przewodnik po Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. W dolnej części kościoła zwiedzili m.in. Kościół Relikwii, gdzie znajduje się relikwiarz krwi Jana Pawła II umieszczony wewnątrz marmurowego ołtarza znajdującego się pośrodku ośmiobocznej świątyni. W głównym ołtarzu widnieje obraz przedstawiający Jana Pawła II w otoczeniu  polskich świętych, wyniesionych przez Papieża Polaka na ołtarze. Są to m.in.: Jan z Dukli, Rafał Kalinowski, Kinga, Brat Albert, Królowa Jadwiga, Siostra Faustyna Kowalska, Edyta Stein, Maksymilian Maria Kolbe, bp Józef Pelczar, Siostra Urszula Ledóchowska. Na ścianach Kościoła znajdują się obrazy przedstawiające wizyty Jana Pawła II w sanktuariach: w Fatimie, Lourdes, Mariazell, Altötting, Częstochowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Kościół Relikwii otacza 8 oratoriów, które stanowią miejsce modlitewnego skupienia. Oratoria poświęcone są Najświętszej Maryi Pannie, której losy swoje i całego świata zawierzył Jan Paweł II w papieskim zawołaniu „Totus Tuus”. Następnie uczestnicy pielgrzymki zobaczyli Kaplicę Kapłańską, w której znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, którą po beatyfikacji Ojca Świętego otrzymało w darze krakowskie Centrum.  Jest tam również  relikwiarz z krwią papieża wykonany na wzór otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Jana Pawła II. Pielgrzymi zwiedzili również kaplicę Św. Kingi, w jej centralnej części  znajduje się wykonana z soli figura świętej,  zaś ściany zdobią solne płaskorzeźby przedstawiające sceny z Ewangelii. W kościele górnym natomiast pielgrzymi podziwiali piękne mozaiki w ołtarzu głównym i na bocznych ścianach. Zobaczyli również znajdującą się tam w szklanej gablocie naznaczoną krwią sutannę, w którą święty Jan Paweł II ubrany był 13 maja 1981 r. W tym dniu podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra zamachowiec Mehmed Ali Agca próbował zabić papieża.

Po zakończeniu zwiedzania wraz z innymi pielgrzymami wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której mogli powierzyć swoje intencje Matce Bożej przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie wizyty w centrum Jana Pawła II, wszystkie dzieci zostały obdarowane plecakami z niespodzianką w środku, co sprawiło im ogromną radość. Po krótkim odpoczynku, pielgrzymi udali się w dalszą drogę.

Drugą część dnia uczestnicy wyjazdu spędzili w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Był to czas spędzony na wspaniałej i niezapomnianej zabawie. Każdy mógł skorzystać z niesamowitych atrakcji, niejednokrotnie pokonując własny lęk. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i jeszcze lepiej się poznali. Pomimo tak wielu atrakcji i intensywnie spędzonym dniu zadowoleni i pełni energii wrócili do domu.

 

 Joomla templates by a4joomla