Dnia 6 lipca, w pierwszą sobotę miesiąca nasi parafianie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęło się od modlitwy w kościele parafialnym i błogosławieństwa na drogę przez ks. Kazimierza. Pątnicy wyruszyli sprzed naszej świątyni wcześnie rano, ponieważ już o 3.30 rano, zgromadzonym przez całą drogę do Tuchowskiej Pani przewodniczył nasz rodak ks. Artur Stelmach. Pełni radości i zapału pielgrzymi w liczbie  ponad 20 osób wyruszyli najpierw do Szynwałdu, na trasie pielgrzymim dołączyli do nich parafianie z Jodłówki Wałki. W Szynwałdzie do obu grup dołączyli do obu grup miejscowi parafianie pod przewodnictwem ks. Marcina Górskiego. Wspólne pielgrzymowanie do najlepszej Matki było przeniknięte modlitwą, radosnym śpiewem i wdzięcznością wobec Boga za dar bycia razem.

Pielgrzymi przybyli do tuchowskiego sanktuarium zmęczeni trudami drogi, ale i szczęśliwi, bo przybyli do Matki, której w ufnej modlitwie powierzyli swoje rodziny oraz intencje, które nosili w swoich sercach.  Po oddaniu pokłonu Maryi w Jej cudownym wizerunku pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, a następnie w procesji eucharystycznej. Po skończonym nabożeństwie pątnicy z wielką radością udali się do swoich domów, przekonani o matczynej opiece Maryi.

 Joomla templates by a4joomla