U stóp twych stoimy Boże nieskończony

Dzięki Ci składamy za ten dar, za plony

Dzięki Ci składamy za te złote kłosy

Co je słonko grzało i kąpały rosy.

Uwiliśmy wieniec z kłosów naszego zboża

Niech nam błogosławi Święta Matka Boża

Przynieśliśmy plony wszyscy wspólnie razem

Z serca Boże je składamy przed Twoim ołtarzem.

Przyjmij dobry Boże wieniec dożynkowy

Racz pobłogosławić dziś rolników stopy

Oni się trudzili aby zebrać zboże

I swe dary wraz z modlitwą składają w pokorze.

 

        Dnia 15 sierpnia 2019 r. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP odbyły się w naszej parafii dożynki parafialne. Dożynki to radosne zwieńczenie rolniczej pracy. Dzięki Bogu po raz kolejny naszą parafię omijały burze i nawałnice, które nawiedzały tereny Polski, także  i naszej diecezji. Jak każe chrześcijańska tradycja przybyliśmy do naszej parafialnej świątyni, aby dziękować Panu Bogu za łaskę tegorocznych zbiorów, szczęśliwy przebieg  prac żniwnych oraz prosić o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w następnym roku.

        Dożynki rozpoczęły się w kościele Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 1400. Najświętszej Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił proboszcz naszej parafii ks. Robert Filipowicz. Tegoroczne dożynki zostały przygotowane przez rodziny z rejonu pana Stanisława Sysło. Starostami dożynek byli: pani Krystyna Sysło i pan Stanisław Partyka, którzy ofiarowali dorodny chleb dożynkowy oraz symboliczny kosz z owocami  z tegorocznych zbiorów. Wyrazem naszego dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony ziemi było wspólnie odśpiewanie hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy”.

 

„Panie Boże przyjmij świeży bochen chleba

Pobłogosław nas tu wszystkich z wysokiego nieba.

Ty nam dałeś zdrowie i siły aby zebrać zboże.

My ci za to dziękujemy dobry Boże.

Niech ten chleb owoc pracy rolnika.

Zapachnie w każdym polskim domu.

By pomimo klęsk żywiołowych

Nie zabrakło go nikomu.

Ucz nas Boże dzielić się chlebem.

Ze wszystkimi co będą w potrzebie.

Wszystkich o Panie od głodu zachowaj.

Pod ojcowski płaszcz nas schowaj”.

 Joomla templates by a4joomla