Dnia 13 października 2019 roku w całej Polsce przeżywaliśmy już XIX Dzień Papieski pod hasłem; „Wstańcie chodźmy”. 16 październik – to 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a dnia 22 października  obchodzimy dzień wspomnienia liturgicznego tego wielkiego Polaka. Mając na uwadze te wszystkie wydarzenia również w naszej parafii pamiętaliśmy o świętym naszych czasów przez:

  1. Mszę Świętą odprawianą przez ks. proboszcza Roberta Filipowicza w asyście ks. kanonika Jana Pytki o Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II,
  2. zbiórkę do puszek przed kościołem na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież,
  3. modlitwę różańcową prowadzoną przez dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej” opartą o rozważania świętego Jana Pawła II,
  4. misterium o Janie Pawle II przygotowane przez dzieci naszej szkoły przedstawione w kościele wszystkim uczniom i nauczycielom,
  5. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą o Jego wstawiennictwo.

Miłosierny Boże, przyjmij nasze dziękczynienie za dar apostolskiego życia i posłannictwa świętego Jana Pawła II i za jego wstawiennictwem pomóż nam wzrastać w miłości do Ciebie i odważnie głosić miłość Chrystusa wszystkim ludziom. Przez Chrystusa, Pana naszego. 
Amen.

 

 Joomla templates by a4joomla