Dnia 23 listopada 2019 roku, w przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata i święta patronalnego Liturgicznej Służby Ołtarza w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej miała miejsce piękna uroczystość - błogosławieństwo nowych lektorów całego dekanatu Tarnów – Północ. Obrzędu tego dokonał dziekan naszego dekanatu ks. prałat Stanisław Bilski, który pobłogosławił 45 lektorów dla 10 parafii naszego dekanatu. W tym gronie było także 5 nowych lektorów z naszej parafii (wszyscy z klas VI): Kacper Flis, Mateusz Kocoł, Rafał Kuta, Wiktor Łuszcz i Dariusz Cichoń.

Gratulując naszym nowym lektorom i ciesząc się ich błogosławieństwem, także i my życzymy im, aby sami czytając słowo Boże, w życiu się nim kierowali i pociągali swoim rówieśników do głębszej przyjaźni z Panem Bogiem. Dziękujemy także opiekunowi LSO w naszej parafii ks. Januszowi za jego zaangażowanie w pracę wśród naszych ministrantów i lektorów.

 

 Joomla templates by a4joomla