Zgodnie z decyzją papieża Franciszka dzień 17 listopada 2019 r. (XXXIII niedziela zwykła) był po raz trzeci przeżywany w całym Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Caritas Diecezji Tarnowskiej zaproponowała w tym roku dwie bardzo konkretne akcje związane ze Światowym Dniem Ubogich.

  1. CHLEBKI MIŁOSIERDZIA– akcja polegała na rozprowadzaniu w parafii małych chlebków (w całej diecezji zostało upieczonych około 25 tys. chlebków przez wybrane piekarnie) i zbieraniu przy tej okazji ofiar na pomoc dla ludzi ubogich. Akcja ta istnieje w diecezji od kilku lat  i z roku na rok zwiększa swój zasięg.
  2. TORBA MIŁOSIERDZIA– ta akcja polegała na tym, że chętni parafianie zabrali do domu papierowe torby ( w diecezji było ich ponad 6 tys.)  i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przynosili je z powrotem do kościoła. Zebrane w ten sposób dary zostały następnie rozdzielone wśród ubogich  przez Oddział Caritas.

Obydwie te akcje zostały z dużym powodzeniem przeprowadzone także w naszej parafii przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas. W ciągu tygodnia chętni wierni zakupili 100 chlebków miłosierdzia oraz ofiarowali, nie tylko w charytatywnych torbach (ich liczba była zbyt mała – tylko 20 sztuk) wyznaczone produkty, takie jak: cukier, herbata, kawa, ryż, kasza, masło, margaryna, olej, słodycze, środki piorące czy środki czystości.  Przyniesione przez wiernych produkty zostały w całości przekazane do prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie przy ulicy Robotniczej.

Oprócz tego także wolontariusze naszej szkoły rozprowadzili specjalne kalendarze. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z Przedszkola „Mały Książe” z Tarnowa, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro”.

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych Mnieście uczynili”.

 

 Joomla templates by a4joomla