Po konsultacji z przedstawicielami Rady Parafialnej i uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia od wójta Gminy Lisia Góra pana Arkadiusza Mikuły w sobotę 30 listopada 2019 roku została przeprowadzona wycinka drzew wokół naszego parafialnego kościoła (27 sztuk). Stare świerki srebrne posadzone ponad 30 lat temu wokół wówczas nowo wybudowanej świątyni po latach uległy zniszczeniu i już stanowiły zagrożenie dla wiernych przebywających na placu przykościelnym. Ich długie korzenie zagrażały również ogrodzeniu kościelnemu, a także funkcjonowaniu urządzeń sieci drenarskiej odwadniającej piwnice kościoła.

Dziękujemy pilarzom za fachowe wykonanie tej niebezpiecznej pracy, panu sołtysowi Stanisławowi za dostarczenie sprzętu oraz parafianom, którzy aktywnie włączyli się do pomocy przy usuwaniu gałęzi. W odpowiednim czasie zostają posadzone nowe drzewa, które będą upiększały otoczenie naszego kościoła.

 

 Joomla templates by a4joomla