W parafiach diecezji tarnowskiej już od 27 lat między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem trwa  kolęda misyjna. Grupy Kolędników Misyjnych tworzą dzieci, które angażują się w pomoc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania to: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”. Jest to język kazachski, używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku. W języku polskim w wolnym tłumaczeniu hasło oznacza: "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!" W swoim komunikacie ordynariusz tarnowski ks. bp Andrzej Jeż napisał: „W minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było zrealizowanych aż ponad trzysta projektów misyjnych. Od lat są finansowane: szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej i szkoła dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie. W tym roku dochodzi jeszcze projekt centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie oraz projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Republice Konga, Czadzie, a także pomoc dla dzieci w Amazonii”.

Kolędnicy posłani w Święto św. Szczepana odwiedzają domy mieszkańców diecezji tarnowskiej. Opowiadają w krótkiej inscenizacji o życiu swoich rówieśników na misjach i wręczają mieszkańcom kolędowe pamiątki. Przychodzą także po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Przedsięwzięcie to uczy najmłodszych wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i wyobraźni miłosierdzia.

W to wielkie misyjne dzieło od 19 lat włącza się także nasza parafia. Dnia 26 grudnia podczas Mszy Świętej o godzinie 900 odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Następnego dnia dzieci kolędowały aż w 9 grupach po domach naszej parafii. Warto wymienić wszystkie dzieci, które zaangażowały się w to dzieło oraz  ich opiekunów:

Grupa I

3. Eryk Giża
  4. Martyna Szczurek
  5. Karolina Cygan

Kolędnicy nasi zebrali kwotę w wysokości 6 451 zł 15 gr.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli), kolędnicy misyjni i ks. proboszcz Robert Filipowicz podziękowali za złożone ofiary i przyjęcie do domów. Wszystkim dzieciom biorącym aktywny udział w tej akcji (a było ich aż 55 osób) , ich opiekunkom za wszelką pomoc oraz  parafianom, którzy złożyli  ofiary na rzecz misji składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. „Niech Wam Pan Bóg serce dobre wynagrodzi, a Jezus maleńki do serca przychodzi! Niech miłość, pokój w Waszym domu gości, niech dary Ducha spływają w obfitości”.