Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 1903 misjonarzy i misjonarek z Polski. 260 misjonarzy pochodzi z naszej diecezji. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 98 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  szykuje się kolejnych 11 osób. 8 z nich to kapłani diecezjalni, 2 siostry zakonne i 1 osoba świecka.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w dziesięciu krajach,  jest ich 58 (dwóch dalszych przygotowuje się do pracy na misjach).

Wielkie projekty wykonywane przez misjonarzy są finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych. Obecnie są to: szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej i szkoła dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie. W tym roku doszedł jeszcze projekt centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie, a także pomoc dla dzieci w Amazonii. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było aż ponad 300.

W naszej parafii o godzinie 830 na placu koło remizy OSP zawiązał się orszak 3 króli, tegorocznych kolędników misyjnych oraz wszystkich wiernych. W drodze do kościoła uwielbialiśmy jeszcze raz nowonarodzonego Chrystusa, który przyszedł na świat, aby zbawić wszystkich ludzi. Na Mszy Świętej, której przewodził ks. proboszcz Robert Filipowicz, w asyście kapłanów: ks. Janusza Drożdża i  kanonika Jana Pytki, tegoroczni kolędnicy misyjni dziękowali wszystkim parafianom  za przyjęcie do swoich domów i złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota 6 451 zł 15 gr, która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Arkadiusza Marszałka oraz kolędnikom misyjnym wraz z ich opiekunami składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 Joomla templates by a4joomla