Decyzją nowego rektora WSD ks. Jacka Soprycha do naszej parafii już po raz czwarty w historii na praktykę pastoralną został przydzielony diakon tegoż Seminarium Łukasz Kuczaj. Diakon Łukasz pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łężkowicach (dekanat Bochnia – Zachód). Podczas swojego  czterokrotnego pobytu w naszej parafii pomagał naszym duszpasterzom w następujących zadaniach duszpasterskich:

  • przewodnictwo w nabożeństwie różańcowym. Wygłoszenie kazania w XIX Niedzielę Zwykłą roku kościelnego. Udzielenie Sakramentu chrztu świętego naszej parafiance Julii Olszówka (19.X. - 20.X. 2019 r.)
  • wygłoszenie kazania w XXXII Niedzielę Zwykłą roku kościelnego, uczestnictwo we Mszy Świętej połączonej z korowodem dzieci przedszkolnych prezentujących Wszystkich Świętych (9.XI – 10.XI. 2019 r.)
  • uczestnictwo w nabożeństwie Rorat oraz wygłoszenie kazania w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (7.XII. – 8.XII. 2019 r.)
  • uczestnictwo i wygłoszenie kazania w Niedzielę Chrztu Pańskiego (11.I. – 12.I. 2020 r.). Udział w jasełkach Bożonarodzeniowych prezentowanych przez dzieci naszego przedszkola.

Dziękując diakonowi Łukaszowi za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii życzymy Mu wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz nieustannej opieki Bożej Rodzicielki – Matki Kapłanów. Prosimy w Jego intencji:

„O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj diakona Łukasza w opiece Twojego Najświętszego Serca. Zachowaj nieskalanymi jego namaszczone dłonie, które codziennie będą dotykać Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi jego wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Zachowaj czystymi jego serce naznaczone wspaniałą pieczęcią Twojego Kapłaństwa. Spraw aby wzrastał w miłości i wierności Tobie, chroń go przed zepsuciem i skażeniem tego świata. Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel Mu również mocy przemiany serc. Błogosław jego trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym będzie służył, będą jego pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym”.

 Joomla templates by a4joomla