Dnia 11 stycznia 2020 r. dzieci biorące udział w akcji Kolędników Misyjnych  przyjechały do parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy, by wspólnie się modlić i kolędować. Tam spotkało się ponad 1200 dzieci z parafii diecezji tarnowskiej, również z Zaczarnia. Naszym dzieciom towarzyszył ks. proboszcz Robert Filipowicz oraz opiekunki.

Program tego spotkanie był następujący:

1000 Animacja w kościele: śpiewy, spotkanie z misjonarzem

1100 Konkurs pt. „Spieszmy do Betlejem” na najładniejsze stroje kolędnicze / posiłek/animacja w kościele

12oo Eucharystia

        Kolęda dla Księdza Biskupa

        Ogłoszenie laureatów konkursów i wręczenie nagród

Z kolędnikami, którzy przyjechali z całej diecezji, spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż. W wprowadzeniu do Mszy Świętej powiedział: „Kiedy wchodziliśmy do tej świątyni, być może zwróciliście uwagę, że przypomina ona swoją formą łódź. Mamy świadomość, że wszyscy chrześcijanie są w tej wielkiej, potężnej łodzi Kościoła. Także dzięki pracy misjonarzy i waszej pracy, kolędników misyjnych”. Natomiast w homilii przypomniał, że celem akcji kolędników misyjnych jest podzielenie się radością Bożego Narodzenia, rozwijanie świadomości misyjnej i pomaganie dziełu misyjnemu przez zbieranie ofiar. Powiedział m.in. słowa: „Pragniemy przede wszystkim głosić Dobrą Nowinę, bo jest to sprawa, która wynika z faktu, iż zostaliśmy ochrzczeni. Jednak na akcję kolędników misyjnych powinniśmy patrzeć nie jako na zadanie szkolne czy domowe, które trzeba odrobić. My chcemy iść inną drogą. Głoszenie Jezusa powinno być potrzebą naszego serca. Tak jak dzielenie radości Bożego Narodzenia jest potrzebą dzieci odwiedzających nasze domy”.

Dzieło Kolędników Misyjnych istnieje w Polsce od 1993 roku. W tę diecezjalną akcję kolędników misyjnych już od 19 lat włącza się także i nasza parafia. W tym roku brało w niej udział 58 dzieci zorganizowanych w 9 grupach, które odwiedziły 229 rodzin naszej parafii. Została zebrana kwota 6 451 zł 15 gr.

Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”. Jest to język kazachski, używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku. W języku polskim w wolnym tłumaczeniu hasło to oznacza: "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!"

Dzięki ofiarom, które udało się zebrać Kolędnikom Misyjnym od lat są finansowane: szpital w Bagandou  w Republice Środkowoafrykańskiej i szkoła dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie. W tym roku doszedł jeszcze projekt centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie oraz projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Republice Konga, Czadzie, a także pomoc dla dzieci w Amazonii.

 Joomla templates by a4joomla