Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 1883 misjonarzy i misjonarek z Polski. 260 misjonarzy pochodzi z naszej diecezji. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 99 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  obecnie szykuje się  kolejnych 17 osób. 8 z nich to kapłani diecezjalni, 1 siostra zakonna, 1 brat zakonny  i 5 osób świeckich.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego  Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w 9 krajach,  jest ich 54 (trzech dalszych przygotowuje się do pracy na misjach).

Wielkie projekty wykonywane przez misjonarzy  są  finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było ponad 300.

W naszej parafii  na Mszach Świętych o godzinie 900 i 1100  modliliśmy się  za wszystkich misjonarzy i misjonarki, polecając ich dalszej Opiece Bożej. Także nasi tegoroczni kolędnicy misyjni  dziękowali wszystkim parafianom  za złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota  2 795 zł,    która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Arkadiusza Marszałka oraz kolędnikom misyjnym ( dzieci z klasy IV „A”: Wiktoria Gądek, Katarzyna Kwapniewska. Eliza Gieracka i Kamila Kapustka) składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 Joomla templates by a4joomla