Dnia 21 stycznia 2021 roku w naszym kościele był obchodzony Dzień Babci i Dziadka.

Rozpoczął się on prowadzoną przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich seniorów naszej parafii, a następnie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 900 pod przewodnictwem naszego proboszcza ks. Roberta Filipowicza. Po homilii nastąpiło specjalne błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych seniorów. Na zakończenie Mszy Świętej  poświęciliśmy się dalszej nieustannej opiece Matki Bożej, naszej Świętej Patronce.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy obecni seniorzy mogli wysłuchać krótkiego montażu słownego z okazji dzisiejszego święta oraz występów indywidualnych dzieci młodszych naszej szkoły, które na różnych instrumentach grały kolędy. Byli to:

  • Karolina Kozik (klasa IV „A”) – skrzypce
  • Jolanta Kozik (klasa III) – flet
  • Dominik Papuga (klasa III) - keyboard
  • Adam Kozik ( klasa I) – gitara
  • Piotr Łęgowski (klasa I) – trąbka
  • Filip Łuszcz (klasa IV „A”) – keyboard

oraz dzieci biorące udział w składaniu życzeń:

  • Natalia Nowak (klasa II „B”)
  • Miłosz Gieracki (klasa II „A”)
  • Lilianna Gasiciel (klasa III)

Na dalsze przeżywanie i trwanie przy Bogu oraz wypraszanie potrzebnych łask dla całej naszej parafii nasi seniorzy zostali obdarowani koronką do 7 boleśni NMP, modlitwami do św. Józefa, patrona obecnego roku w kościele oraz drobnymi słodyczami.

Za to spotkanie naszych seniorów niech Bóg będzie uwielbiony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia, szczególnie członkiniom  Parafialnego Oddziału Caritas, pani katechetce Elżbiecie Kuta oraz dzieciom biorącym udział w montażu słowno – muzycznym.

 „Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na babcie i dziadków. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych. Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz. Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!”

                                                                                                             Papież Benedykt XVI

 Joomla templates by a4joomla