Dnia 11 lutego 2021 roku obchodziliśmy w całym kościele już XXIX  Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

W naszej diecezji centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się w Domu Emerytów – Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej Caritas przy ul. Starodąbrowskiej w Tarnowie. Przewodniczył im ks. bp Andrzej Jeż.

Natomiast w naszej parafii mimo trwających obostrzeń sanitarnych związanych z trwającą już prawie rok pandemią koronawirusa, także silnych mrozów i obfitych opadów śniegu program tego dnia był następujący:

  1. Objazd wszystkich chorych, starszych, samotnych naszej parafii przez księdza proboszcza Roberta. Udzielanie Sakramentów pokuty, Eucharystii, namaszczenia chorych.
  2. Objazd chorych przez panią Annę Mondel przewodniczącą Parafialnego Oddziału Caritas. Serdeczna rozmowa, wręczanie kalendarzy na rok 2021 oraz kilku innych niespodzianek.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza Święta w intencji wszystkich chorych, cierpiących, starszych i samotnych naszej parafii celebrowana przez księdza proboszcza połączona z krótką homilią oraz modlitwami w ich intencji.
  4. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas.
  5. Błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

Najłaskawszy Ojcze, Twój umiłowany Syn okazywał szczególne współczucie trędowatym, czułość wobec złożonych chorobą i uzdrawiał chorych, których do niego przyprowadzano. Stawiamy przed Tobą wszystkich chorych i potrzebujących Twej uzdrawiającej łaski. Niech miłość i miłosierdzie Boskiego Lekarza podniesie na duchu wszystkich, którzy cierpią z powodu choroby i niech przywróci im zdrowie i spokój.

Maryjo, nasza Matko,
która w Chrystusie przygarniasz każdego z nas jako dziecko,
podtrzymuj ufne oczekiwanie naszych serc,
spiesz nam z pomocą w naszych chorobach i cierpieniach,
Prowadź nas do Chrystusa, Twojego Syna a naszego Brata,
i pomóż nam powierzyć się Ojcu, który dokonuje wielkich rzeczy.

 

 Joomla templates by a4joomla