Już prawie od roku w diecezji tarnowskiej zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce. Koordynacją tej akcji zajmuje się Tarnowski Wolontariat Misyjny. Do tego dzieła przyłączyło się wiele parafii naszej diecezji, a także szkoły i różne instytucje. Do tej pory udało się zebrać ponad 30 ton plastiku, co ma przełożenie na kwotę ok. 33 tys. złotych. Jak dotąd za zebrane pieniądze wybudowano już dwie studnie w Czadzie. Trzecia studnia powstanie w Republice Środkowoafrykańskiej w nowej parafii im. św. Jana Pawła II w Bimbo, organizowanej przez tarnowskich misjonarzy. Koszt wywiercenia jednej studni wynosi od 3 do 12 tys. euro.

Od początku w tej akcji jest zaangażowana także nasza parafia (również dzieci ze szkoły podstawowej). W zeszłym roku na miejsce zbiórki zostało przetransportowanych 12 worków z nakrętkami (około 150 kg). Teraz udało się zebrać kolejnych 5 worków (około 60 kg). Wierzymy, że ta akcja, pomoże w sfinansowaniu kolejnych studni głębinowych w krajach misyjnych, tam gdzie brakuje wody.

Misjonarzy swoją modlitwą i ofiarami wspieraliśmy także w II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywaną w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

„Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego, że jest moim uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10, 42).

 Joomla templates by a4joomla