Dnia 3 maja 2021 roku, w Uroczystość NMP Królowej Polski, w przededniu wspomnienia św. Floriana podczas Mszy Świętej o godzinie 900, mimo ograniczeń związanych z udziałem wiernych ze względu na trwającą epidemię koronawirusa w sposób szczególny modliliśmy się za naszych strażaków z OSP. Nasza Ochotnicza Staż Pożarna powstała w roku 1902, w tym roku przeżywa 119 lat od chwili swojego założenia.

Mszy Świętej przewodniczył Ks. proboszcz Robert Filipowicz w asyście ks. kanonika Jana Pytki i ks. Janusza Drożdża, który wygłosił piękną homilię. Na końcu Eucharystii ks. proboszcz podziękował strażakom za ich bezinteresowną i ofiarną służbę na rzecz całej naszej społeczności. Wspomniał także o ich zaangażowaniu w życie naszej parafii. Objawia się ona poprzez służbę przy Grobie Pańskim (choć w tym roku była niemożliwa do zrealizowania przez trwającą pandemię ) oraz pomoc w różnych innych uroczystościach kościelnych w ciągu całego roku liturgicznego, jak chociażby w procesji  rezurekcyjnej, w procesji Bożego Ciała i jej oktawie, uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Bolesnej czy obecnie przy zachowaniu porządku z wejściem wiernych w ograniczonej liczbie do kościoła.

Wdzięczni wszystkim strażakom za wielkie zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo w naszej miejscowości życzymy im i ich rodzinom wielu łask Bożych, nieustannej opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa  św. Floriana.

Święty Florianie – módl się za nami.
Nieustraszony męczenniku Chrystusowy,
Niezwyciężony obrońco wiary świętej,
Mężny rycerzu Chrystusowy,
Setniku umiłowany przez swych żołnierzy,
Wraz z żołnierzami umęczony za wiarę,
Pelikanie krwią męczeńską płynący,
Przemożny orędowniku u Boga w czasie klęsk żywiołowych,
Obrońco nasz przed klęską ognia,
Patronie walczących z klęską pożarów,
Przykładzie stanu rycerskiego,
Opiekunie polskiego narodu,
Wielokrotny obrońco naszego miasta,
Od wieków czczony na Kleparzu,
Orędowniku we wszystkich naszych potrzebach,


Męczenniku święty, święty Florianie, prosimy Cię, abyś tak jak dawniej wyjednywał łaski i cuda u Boga, tak i teraz nie przestawał być naszym obrońcą i orędownikiem przed Bogiem oraz chronił nas od wszystkiego złego. Wypraszaj nam u Boga łaski oraz cnotę męstwa, abyśmy kiedyś przez Miłosierdzie Boże zasłużyli na uczestnictwo w chwalebnym tryumfie Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen.

 Joomla templates by a4joomla