Dnia 26 maja 2021 roku obchodziliśmy Dzień Matki. Mimo wciąż panującej pandemii koronawirusa, w naszej parafii w sposób szczególny modliliśmy się za wszystkie mamy podczas nabożeństwa majowego  oraz Mszy Świętej o godzinie 1800.  Tej Najświętszej Ofierze Chrystusa przewodził ks. proboszcz Robert w asyście ks. Janusza  oraz kanonika ks. Jana.  

Na zakończenie wspólnej modlitwy dzieci z klas młodszych recytacją pięknych wierszy i śpiewem pieśni, graniem na skrzypcach (Karolina Kozik – klasa IV) wyraziły ogromną wdzięczność wszystkim mamom oraz życzyły im dalszego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w realizacji macierzyńskiego powołania.

Wszystkie mamy zostały obdarowane symbolicznymi „różyczkami”.

Dziękuję Ci, Boże Ojcze, za moją Mamę!
Za jej pomoc i dobroć,
za to kochające mnie serce, dziękuję Ci Boże.
Błogosław ją nieustannie,
obdarzaj zdrowiem i licznymi powodami do radości.
Pomagaj jej wykonywać obowiązki,
dodawaj sił w pokonywaniu trudności.
Niech w każdej chwili ma w Tobie oparcie,
niechaj doświadcza Twojej miłości.
Błogosław, Boże, mojej Matce.

Najświętsza Matko Chrystusowa,
moją kochaną Mamę miej w swojej opiece.
Amen.

 Joomla templates by a4joomla