1. Była cicha i piękna jak wiosna,
Żyła prosto, zwyczajnie jak my.
Ona Boga na świat nam przyniosła,
I na ziemi wśród łez nowe dni zajaśniały.

Ref: Matka, która wszystko rozumie,
Sercem ogarnia każdego z nas.
Matka, zobaczyć dobro w nas umie,
Ona jest z nami w każdy czas.

2. Dzisiaj światu potrzeba dobroci,
By niepokój zwyciężyć i zło.
Trzeba ciepła, co życie ozłoci,
Trzeba Boga, więc ludziom nieśmy Go
tak jak Ona.

Ref: Matka, która wszystko rozumie,
Sercem ogarnia każdego z nas.
Matka, zobaczyć dobro w nas umie,
Ona jest z nami w każdy czas.

3. Życie niesie ze sobą cierpienie,
Zewsząd krzyże, zawody i ból.
Serce ludzkie wśród męki, udręczenia,
Ma nadzieję, że wciąż Ona czuwa i kocha.

Ref: Matka, która wszystko rozumie,
Sercem ogarnia każdego z nas.
Matka, zobaczyć dobro w nas umie,
Ona jest z nami w każdy czas.

 

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Nabożeństwa odprawiane w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Ten maj był wyjątkowy w historii Polski i naszej parafii. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa wciąż paraliżowała życie religijne. Nadal ograniczona liczba wiernych w kościołach, obowiązkowo zaopatrzona w maseczki. Z tej to przyczyny nie udało się w naszej parafii przeprowadzić niektórych uroczystości i nabożeństw tak bardzo wpisanych w ten miesiąc, jak chociażby I Komunii Świętej dzieci klasy III (będzie 6 czerwca) czy procesji do krzyży na dni modlitw o urodzaje.

Na szczęście pozostał udział wiernych na nabożeństwach majowych w parafialnej świątyni (choć w ograniczonej liczbie), jak i kultywowany śpiew litanii Loretańskiej i pieśni Maryjnych przy kapliczkach, figurach  i krzyżach ( jak choćby na „Okręgliku” czy na „Podlesiu”).

W kościele w tym miesiącu mogliśmy przeżyć m.in. nabożeństwa:

  1. Akt zawierzenia naszej parafii i całej Ojczyzny Matce Bożej Królowej Polski  – 3.V.
  2. Modlitwa w intencji naszych strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana – 3.V.
  3. Modlitwa o zachowanie od burz, gradobicia i innych kataklizmów z prośbą o szczęśliwe urodzaje – 10.V. – 12.V.
  4. Nabożeństwo Fatimskie w 104 rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej trójce dzieci połączone z błogosławieństwem relikwiami świętych Hiacynty i Franciszka – 13.V.
  5. Nowenna do Ducha Świętego – 14.V. – 23.V.
  6. Nabożeństwo koronki do 7 Boleści NMP w intencji naszej parafii – 15.V.
  7. Obchody 101 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II połączone z błogosławieństwem jego relikwiami – 18.V.
  8. Nabożeństwo w intencji wszystkich matek w Dniu Matki – 26.V.
  9. Codziennie odmawiany różaniec (pół godziny przed nabożeństwem majowym) w intencji przeżywających kryzys wiary, szczególnie wśród dzieci szkolnych i młodzieży oraz ich rodziców.

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. W. Amen.

 Joomla templates by a4joomla