IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.XII. 2023 r. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

 1. Dzisiaj do południa Msze Święte o godzinie 700, 900 i 1100. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 1500. Wigilia Bożego Narodzenia. W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeżywanej w gronie rodzinnym pamiętajmy o zachowaniu tak pięknych zwyczajów jak: wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu z Ewangelii Świętej o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem wraz z składaniem sobie życzeń, śpiewie pięknych kolęd.
 2. Jutro – Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy – Msza Święta Pasterska. Podczas tej Mszy Świętej – składka na tacę będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 700, 900, 1100 i 1500.
 3. We wtorek przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Na wszystkich Mszach Świętych – poświęcenie owsa, a po nich tegoroczni kolędnicy misyjni przedstawią scenkę, a potem będą zbierać ofiary na misje święte (nie będzie tradycyjnej kolędy dzieci po domach).
 4. W pozostałe dni tygodnia tj. we środę, czwartek, piątek i w sobotę Msze Święte będą odprawione tylko rano o godzinie 630.
 5. Porządek kolędy:
  1. środa – od godziny 1400
   • 1. Podlesie – cześć I – od rodziny Kamykowskich;
   • 2. Podlesie – część I – od rodziny Edwarda Pytla.
  1. czwartek – od godziny 1400
   • 1. Podlesie – część II – od rodziny Kańka;
   • 2. Podlesie – część II – od rodziny Grzegorza Łuszcza.
  1. piątek – od godziny 1400
   • 1. Partuły Żukowskie – od rodziny Rafała Nowaka;
   • 2. Partuły Żukowskie – od rodziny Brożek.
  1. sobota – od godziny 900
   • 1. Okręglik – od rodziny Niemczura;
   • 2. Okręglik – od rodziny Wierzbickich.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to równocześnie zakończenie „starego” roku. W sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich małżonków przeżywających różne jubileusze swoich małżeństw.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wyznaczonym rodzinom z Podlesia – część I za piękne przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
 3. Do poszerzonego (ponad 100 stron) świąteczno – noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego” (w cenie 15 zł) jest dołożona płyta CD zatytułowana „Narodziny Bożego Narodzenia”; a w niej odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. W środku numeru cały blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia.
 4. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domu: 65A, 65 B, 65 C, 65 D, 65 E, 65 F, 65 I.

 

INTENCJE MSZALNE – 25.XII. – 31.XII.2023 r.

 

PONIEDZIAŁEK: – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

24.00

 1. + Tadeusz i Stanisława Okarma, + Maria i Tomasz Kiełbasa.
 2. + Maria Jarosz od Barbary i Stanisława Martuszewskich.

 

7.00

 • + Adam Kuta z okazji imienin od żony.

 

9.00

 1. + Franciszek i Tekla Okarma od syna.
 2. + Stanisław Gasiciel w 15 rocznicę śmierci.

 

11.00

 1. + Maria i Józef Płachta.
 2. + Stanisław Zaucha w 6 rocznicę śmierci od córki z rodziną.

 

15.00

 • + Paweł Kilian od Sebastiana Sysło z rodziną.

 

WTOREK: – Święto św. Szczepana, męczennika.

7.00

 • + Maria Jarosz od Bożeny i Ryszarda Padło.

 

9.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Anny i Sławomira z okazji 15 rocznicy ślubu.
 2. + Stanisława i Stanisław Janus w 28 rocznicę śmierci Stanisławy od córek z rodzinami.

 

11.00

 • + Tekla i Wojciech Małochleb.

 

15.00

 • + Józef i Maria Sasak.

 

ŚRODA: – Święto św. Jana, Apostoła i ewangelisty.

6.30

 1. + ks. Tadeusz Lubelski w 1 rocznicę śmierci.
 2. + Maria Jarosz od Marii Sitko.

 

CZWARTEK: – Święto św. Młodzianków męczenników.

6.30

 1. + Maria Jarosz od Bożeny i Janusza Szywała.
 2. + Maria Jarosz od sąsiada Madej z rodziną.

 

PIĄTEK:

6.30

 1. + Maria Jarosz od rodziny Czarników.
 2. + Maria Jarosz od Aliny i Piotra Wardzała.

 

SOBOTA:

6.30

 1. + Paweł Kilian od kolegi Krzysztofa Pinas.
 2. + Maria Jarosz od rodziny Stachów.

 

NIEDZIELA: – Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

7.00

 • + Józef Zaraza w 33 rocznicę śmierci.

 

9.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej w Nowym Roku dla rodzin z rejonu Podlesia, Partuł Żukowskich i Okręglika. Za zmarłych w minionym roku z tych rejonów: Kazimierza Karczyńskiego, Krystynę Trela, Stanisławę Okarma, Bronisławę Nowak i Marię Jarosz.
 2. + Janina i Kazimierz Szywała w rocznicę śmierci Janiny.

 

11.00

 1. + Władysława i Tadeusz Marszałek.
 2. + Mieczysław Kutrzuba z okazji imienin.

 

15.00

 • + Paweł Kilian od Agnieszki i Józefa Pinas.

 

Do soboty włącznie w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana  Msze Święta Gregoriańska za śp. Pawła Kiliana, a w parafii bł. Karoliny w Tarnowie za śp. Rozalię Starzec.